Lai padziļināti informētu un izglītotu pacientus par lētāku kompensējamo medikamentu iegādi, Veselības ministrija un Veselības ekonomikas centrs (VEC) pagājušajā nedēļā uzsāka sociālo mediju kampaņu „Ārstējies nepārmaksājot!".
Kampaņa radīta, lai informētu pacientus, ka daudziem medikamentiem Kompensējamo zāļu sarakstā ir līdzvērtīga efektivitāte; valsts 100%, 75% vai 50% apmērā (atkarībā no diagnozes) apmaksā lētākās līdzvērtīgas efektivitātes zāles. Tāpēc pat 100% kompensācijas gadījumā, ja pacientam izrakstīts kāds no dārgākajiem medikamentiem, starpība starp dārgāko un lētāko medikamentu jāpiemaksā pacientam pašam; pacientiem ir tiesības iegūt informāciju no ārsta un farmaceita par zālēm ar iespējami mazāko pacienta līdzmaksājumu; kompensējamajām zālēm, kas kompensējamo zāļu sarakstā iekļautas vienā līdzvērtīgas efektivitātes grupā (gan ģenēriskie, gan oriģinālie medikamenti), nav būtisku atšķirību ne efektivitātes, ne blakņu ziņā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 01.03.2011.
Autore: LAURA VOITIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto no arhīva