Kā liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotā statistika par šā gada pirmo mēnesi, ugunsdzēsēji glābēji no dažādām nelaimēm izglābuši 42 cilvēkus. Tajā skaitā no degošajām mājām izglābti 14 cilvēku, bet 28 – veicot dažādus glābšanas darbus, visbiežāk atbrīvojot no automašīnām cilvēkus pēc smagiem ceļu satiksmes negadījumiem.
VUGD šā gada janvārī reģistrējis 437 ugunsgrēkus, 2010. gada janvārī notika 642 ugunsnelaimes. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, janvārī krasi samazinājies ugunsgrēkos bojā gājušo skaits. Šā gada pirmajā mēnesī dzīvību zaudējuši 8 cilvēki, turpretī 2010. gada janvārī – 29 cilvēki. Šogad ugunsnelaimēs cietuši 20 cilvēku (2010. gada janvārī – 41).
Kā liecina statistika, no 437 ugunsgrēkiem 154 ir reģistrēti Rīgā, 68 – republikas pilsētās un 215 – novados.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 22.02.2011.
Autore: LAURA VOITIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto