Pagājušā gada 20. decembrī Saeima pieņēma 2011. gada valsts budžetu. Atbilstoši likumam „Par pašvaldību budžetiem" pašvaldībām savi gadskārtējie budžeti jāpieņem ne vēlāk kā divu mēnešu laikā pēc valsts budžeta izsludināšanas (2011. gada valsts budžetu izsludināja 30. decembrī).
Kā zināms, pašvaldības nevar sākt modelēt savus budžetus, pirms tās nav iepazinušās ar samazinājumiem vai cita veida grozījumiem, ko iecerējusi valdība, un objektīvi nevar zināt plānoto finansējumu izglītībai, pašvaldības izlīdzināšanas fonda formulu, iedzīvotāju ienākuma nodokļa sadalījumu vai valdības paredzēto līdzfinansējumu Eiropas naudas apgūšanai. Arī veidojot šā gada budžetus, pašvaldībām valdība nav sagādājusi vieglu mājasdarbu, jo arī šoreiz neiztikt bez būtiskiem samazinājumiem.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 12.02.2011.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
Foto no Lubānas vidusskolas avīzes „Saldskābmaize"