Un sarauj elektrības vadus. Mājas un kūtis iegrimst tumsā uz nenoteiktu laiku. Nedarbojas radio, TV, ledusskapis, telefons, Nedarbojas nekas, un cilvēkus pārņem nomāktība, nolemtība, bezcerība, pat izmisums.
Tas nekad nenotiek prezidenta pilī, ministrijās un Saeimā. Tā ir tikai problēma laukos, neatrisināta un neatrisināma, jo neviens pie šīs problēmas nav ķēries klāt.
Atkal un atkal ir dzirdētas runas, ka „Latvenergo" uz šo vadu sarāvumu un līniju bojājumu rēķina varot norakstīt papildus lielas summas par izlietotiem materiāliem un pielikto darbu. Negribas ticēt, ka tā var būt.
Taču būtu gan ļoti interesanti uzzināt patiesību no paša „Latv-energo" – cik naudas pēdējo desmit gadu laikā pa gadiem izlietots vadu sarāvumu novēršanai gan par izlietotiem materiāliem, gan darba samaksai.
Pie mums – Latvijā – apzinīgi tiek darīts viss iespējamais, lai šie vadu pārrāvumi būtu, jo koki speciāli tiek saudzēti un audzēti pie līnijām un pat virs līnijām, tā ka tie nevar citādi gāzties, kā tikai uz vadiem.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 12.02.2011.
Autors: ILMĀRS PURIŅŠ
Cesvainē
OĻĢERTA SKUJAS foto