Valsts akciju sabiedrība „Latv-energo" iecerējusi ar 1. aprīli ieviest jaunu tarifa struktūru mājsaimniecībām, proti, 1200 kilovatstundām (kWh) gadā piemērot pašreizējo tarifa likmi – 8,3 santīmi par kWh, savukārt par katru pārtērēto kilovatstundu būs jāmaksā 10,7 santīmi. Jāpiebilst, ka šogad jau reizi piedzīvojām elektroenerģijas cenu kāpumu sakarā ar PVN palielināšanu no 10 līdz 21 procentam.
Tomēr, lai maksimāli atbalstītu mājsaimniecības AS „Latvenergo" izstrādājusi un ar 1. aprīli ieviesīs jaunu tarifa T-1 struktūru – starta cenu un pamata cenu. Tā paredz piemērot starta cenu maksai elektrības patēriņam līdz 1200 kWh, un tā neatšķirsies no līdzšinējā tarifa. Patēriņam virs 1200 kWh tiks piemērots pamata cenas tarifs. Analizējot klientu maksājumus par patērēto elektroenerģiju, var secināt, ka vidēji 50% visu mājsaimniecību gadā nepatērē vairāk par 1200 kWh, līdz ar to šie klienti tarifu pieaugumu nejutīs un elektrības rēķinos nekas nemainīsies.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 05.02.2011.
Autore: LAURA VOITIŅA