AS „Sadales tīkls" informē mežu īpašniekus un aicina izturēties saprotoši pret faktu, ka izsludinātajā ārkārtas situācijā uzņēmumam piederošo elektrolīniju tuvumā tika veikti slapjā sniega, lietus un spēcīgā apledojuma rezultātā radušos bīstamo koku ciršanas darbi. Uzņēmums kā būtiskāko vērtē sabiedrības kopējās intereses, lai nodrošinātu iedzīvotāju, uzņēmumu un pašvaldības infrastruktūras objektu elektroapgādi. Pēc pašlaik apkopotajām ziņām, darbi gar līniju trasēm dabas izraisīto seku novēršanai ir veikti vairāk nekā 200 kilometru garumā.
Saskaņā ar LR „Meža likuma" noteikto kārtību, kādā veicama ārkārtas koku ciršana, AS „Sadales tīkls" informēja Valsts meža dienestu (VMD), kā arī, sadarbojoties ar AS „Latvijas valsts meži" un mežizstrādātāju asociāciju, tika piesaistīti mežizstrādes resursi, kas ar savām tehnikas vienībām profesionāli palīdzēja atbrīvot elektrotīklu trases no sagāztajiem lauztajiem kokiem. Veicot līniju atbrīvošanu no kokiem un to daļām, nozāģēti tika arī koki, kuri radīja potenciālu apdraudējumu sekmīgai līniju ieslēgšanai darbā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 22.01.2011.
Autore: Sandra Vējiņa,
AS „Latvenergo"
Ārējās komunikācijas daļas
projektu vadītāja