Valdība otrdien, 18. septembrī, atbalstīja Iekšlietu ministrijas (IeM) izstrādātos grozījumus Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likumā, kas paredz mežu īpašniekiem pienākumu nodrošināt ugunsdrošības prasību ievērošanu mežā.
Mežu īpašniekiem būs jāveic meža ugunsgrēka vietas uzraudzība pēc ugunsgrēka likvidācijas, kā arī meža ugunsgrēka dzēšanā jāsadarbojas ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD) un Valsts meža dienestu (VMD). Iekšlietu un zemkopības ministrs, kā arī VUGD un VMD jau vienojušies par jaunu meža ugunsgrēku ierobežošanas modeli, veicot šo funkciju abiem dienestiem kopīgi, bet tās sāks pildīt pakāpeniski, sākot ar 2011. gadu.
Likuma grozījumi vēl jāatbalsta Saeimā.
Informāciju sagatavoja: ASTRA ZAGORSKA