Viena no lielākajām pēdējo nedēļu aktualitātēm ir bijusi neskaidrā situācija saistībā ar veselības aprūpi un daudzu veselības aprūpes iestāžu un to sniegto pakalpojumu likteni.
SIA „Madonas slimnīca" valdes priekšsēdētājs Bruno Kokars, kas pagājušajā nedēļā kopā ar saviem kolēģiem no universitātes, reģionālajām un lokālajām slimnīcām tikās ar Veselības ministrijas vadību, tai skaitā ministru Juri Bārzdiņu, lai spriestu par neatliekamās medicīniskās palīdzības slimnīcu darbību 2011. gadā, atzina, ka gan sabiedrības plašā iesaistīšanās, gan slimnīcu darbinieku reakcija ministrijai ir likusi pārskatīt daudzus sākotnējos uzstādījumus.
– Vismaz uz laiku ministrijas attieksme ir mainījusies. Nezinu, vai tas tiek darīts maskējoties vai citu apsvērumu dēļ, bet pašlaik ministrija runā par to, ka situāciju nepieciešams izpētīt ilgāk un rūpīgāk, lai beigās varētu pieņemt pareizu lēmumu, jo process bija aizgājis pārāk sasteigti. Mums tika solīts, ka līgumi ar slimnīcām tiks slēgti uz gadu un līguma summa varētu saglabāties iepriekšējā gada robežās vai par dažiem procentiem mazāka. Ar līgumu saturu mūs iepazīstinās šīs nedēļas beigās. Ja jau spējām izdzīvot 2010. gadā, tad droši vien izdzīvosim arī šajā. Lai ministrijas cilvēki brauc un mūs izvērtē, tam esam gatavi, – norādīja Bruno Kokars.
Viņš arī savā un slimnīcas kolektīva vārdā vēlējās pateikties visiem, kas sniedza atbalstu slimnīcai un turpina to darīt.
– Paldies Madonas iedzīvotāju interešu aizstāvības biedrībai, biedrībai „Caritas Madona", iedzīvotājiem, kuri parakstījās par Madonas slimnīcu, un visiem, kas sniedza mums atbalstu. Paldies laikrakstam "Stars" par atbalstu un aktīvo iesaistīšanos parakstu vākšanā. Tik daudz slimnīcai un tās darbiniekiem adresētu labu vārdu nav bijis ļoti sen. Apzināmies, ka daļa no tiem tiek sniegta avansā, taču ceram uz mums liktās cerības attaisnot. Mums tas vienkārši ir jāizdara, – slimnīcas atbalstītājiem pateicās Bruno Kokars.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto