AS „Latvenergo" operatīvā informācija liecina, ka 5. janvāra pusdienlaikā Vidzemē bez elektrības bija aptuveni 44 TP (transformatora punkti) un 372 klienti. AS „Sadales tīkls" operatīvā informācija liecina, ka šajā brīdī elektroapgāde Vidzemē bija atjaunota visām skolām.
Lai operatīvi novērstu bojājumus, vakar joprojām aktīvi strādāja 31 brigāde Madonas pusē un 18 brigādes Ziemeļu reģionā (Cēsu, Valmieras, Limbažu un Valkas pusē).
Madonas pusē vakar AS „Sadales tīkls" darbiniekiem operatīvi veikt elektrolīniju trašu novērtējumu palīdzēja arī Robežsardzes darbinieki ar visurgājēju un privātuzņēmēji ar sniega motocikliem.
Kā atzina Cēsu un Madonas puses elektromontieri, sniega motociklu piesaistīšana atviegloja piekļūšanu elektrolīnijām un bojājumu ātrāku atrašanu.
Joprojām Vidzemē visvairāk bojājumu tika reģistrēts Madonas reģionā – ar traucētu vai pārtrauktu elektroapgādi bija 24 TP un 189 klienti.
Vakar no rīta bez elektrības Vidzemē bija 73 TP un 567 mājsaimniecības – lielākais bojājumu skaits – Madonas pusē (22 TP un 183 klienti). Valmieras, Piebalgas, Cēsu un Madonas pusē dienas laikā tika reģistrēti atkal jauni bojājumi. Situācija mainās ik mirkli atkarībā no laika apstākļiem.
Autore: Sandra Vējiņa,
AS „Latvenergo" Ārējās komunikācijas daļas
projektu vadītāja