Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Svētku noformējums

Redakcija

Autors • 27.12.2010.

Burtu lielums

Vai, jūsuprāt, sagaidot Ziemassvētkus un gatavojoties gadumijai, ir pietiekami padomāts par svētku noformējumu un gaismas saliņām? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madoniete Beāte: – Ļoti skaista egle ir Saieta laukumā, paldies par to, bet citur svētku noformējumu Madonā gan īpaši neredz. Tagad gaiša ir Raiņa iela un izgaismots ir skvēriņš, tāpat daļa dzīvokļu logu un privātmāju. Taču Balvos, Gulbenē, kur esmu pabijusi, ir izgaismoti koki, sakārti greznojumi un izgaismotas arī vairākas egles. Arī Madonā vairāk izgaismotas varēja būt iestādes, veikali un laukumi. Piemēram, veikals „Rimi" ir gaišu uguntiņu apmirdzēts, bet turpat blakus laukums nav izgaismots.

Madoniete Benita: – Vislabāk Madonā patīk izgaismotais Saieta laukums. Tas ir visvairāk izgaismotais objekts pilsētā, citur gaismiņas jau mirdz mazāk. Izgaismot varbūt varēja arī skvērus, kas atrodas tālāk no pilsētas centra. Kādreiz tika izgaismotas arī liepiņas, un arī tas radīja svētku noskaņu.

Madoniete Zane: – Skaisti izgaismots ir Saieta laukums, bet arī tur apgaismojums varēja būt lielāks, līdzīgi kā citos gados, kad pāri laukumam tika saliktas lampiņu virtenes. Līdz Jaunajam gadam gan ir dažas dienas, varbūt tās vēl tiks izkārtas. Katrā ziņā gribētos, lai gaismiņu būtu vairāk.

Jānis no Praulienas pagasta: – Par to, lai vairāk būtu izgaismotu māju un logu daudzstāvu ēkās, vajadzētu domāt katram. Madonas centrs ir izgaismots pietiekami labi. Izgaismota ir arī lielā „Maxima". Savukārt pie mums, Praulienā, visvairāk izgaismota ir skola un bērnudārzs.

Žanna no Ērgļiem: – Man šķiet, ka, sagaidot svētkus, pie mums nekur nav pietiekami izgaismots. Madonas centrā vēl ir pieņemami, bet, protams, gribas, lai gaismas saliņu būtu vairāk. Arī privātmāju īpašnieki pie tā vairāk varētu piedomāt, turklāt visā Latvijā. Ja salīdzina ar citām valstīm, citām pilsētām, arī Rīga svētkos varētu būt krāšņāka. Varbūt mēs esam nabagi, bet, manuprāt, ne jau līdzekļu trūkums ir galvenais iemesls, kāpēc Latvija svētkos tiek maz izgaismota. Arī agrāk, kad vismaz daļai naudas bija vairāk, tā netika novirzīta tam, lai sev un citiem sagādātu prieku.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px