No 17. līdz 20. septembrim visās VID teritoriālajās iestādēs, kā arī lielākajās VID struktūrvienībās tika organizēts atvērto durvju pasākums „Visu Iespēju Diena" (saīsinājumā VID), kura ietvaros skolēni varēja iepazīties ar VID darbiniekiem, uzdot jautājumus un uzzināt par viņu darba specifiku un ikdienu. Ekskursijas norisinājās vienlaicīgi visā Latvijā.
Aktīvi šajā akcijā iesaistījās arī Madonas Valsts ģimnāzijas audzēkņi, kas apmeklēja VID Vidzemes reģionālās iestādes Madonas nodaļu. – Pavisam pie mums ieradās četras skolēnu grupas. Jaunieši bija ļoti aktīvi, uzdeva daudz un dažādus jautājumus, tostarp, piemēram, par aplokšņu algām, nodokļiem utt. Mēs viņiem bijām sagatavojuši uzskatāmu prezentāciju, kur tad šie nodokļi aiziet un kā tie atgriežas pie cilvēka, un tad jau attieksme mainījās. Vienlaikus jāatzīst, ka skolēni ir ļoti zinoši, arī finanšu lietās. Viņi, piemēram, ir lietas kursā par sarežģījumiem ar finansējumu Cesvaines skolas celtniecībai utt., – „Staram" atzina VID Vidzemes reģionālās iestādes Madonas nodaļas speciāliste Ruta Griezāne. Bet VID rīkotie izglītojošie pasākumi līdz ar to vēl nav galā. – Piektdien, 21. septembrī, mēs, kopā 7 cilvēki, arī skolotāja Iveta Vabule un es, dodamies uz Rīgu, lai piedalītos visnotaļ sportiskā pasākumā, kas saucas „VIDusskolas spēles". Savukārt 29. septembrī visu projektu noslēgs starptautiskās sacensības bērniem un jauniešiem ar suņiem „Labi audzināts draugs". – atklāj R. Griezāne.
Autore: BAIBA MIGLONE