Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Dīzeļvilciena reisa Rīga—Madona—Gulbene iespējamā slēgšana

Redakcija

Autors • 13.12.2010.

Burtu lielums

Kādas ir jūsu domas par dīzeļvilciena reisa Rīga—Madona—Gulbene iespējamo slēgšanu ar nākamo gadu? — vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Sofija no Lubānas: — Kā vispār tā var būt, ka mums atņem visu — rūpnīcas, slimnīcas un nu arī vilcienu satiksmi? Tagad jau vairāk dzīvoju pa māju, savulaik, kad strādāju, man bieži sanāca braukt uz Rīgu. No Lubānas atbraucu ar autobusu, bet tālāk devos ar vilcienu. Vilcienu satiksme tomēr ir daudz ērtāka. Es vispār par visu zudušo, to, ko mums atņem, ļoti sēroju. Ja vien var, vajag saglabāt gan Madonas slimnīcu, gan vilcienu. Varbūt jāvāc paraksti vai arī caur partijām un deputātiem jāmēģina ietekmēt šo procesu, lai netiktu slēgta slimnīca un arī vilciens kursētu. 

Madonietis Gunārs Kalniņš: — Tā vien liekas, ka mūsu augstajai valdībai ir jāsaka liels paldies, ka tā nenojauc arī dzelzceļa sliedes, bet, iespējams, tas varētu būt jau nākamais solis. Līdzīgi, kā Limbažu pusē, kur arī bija dzelzceļš, bet tagad viss ir nojaukts un nevar pat pateikt, kur tas reiz ir bijis. Tas ir nepareizs lēmums, bet manu balsi jau neviens neklausīs. Esmu par vilciena satiksmes saglabāšanu Madonā, bet, ja nu tas mazā braucēju skaita dēļ nav iespējams, lai vismaz sliedes paliek. Varbūt tās, kad valsts būs attīstīta, tomēr noderēs. 

Madoniete Marija: — Man grūti spriest, jo ar vilcienu nebraucu. Es izmantoju autobusu satiksmi. Tie kursē biežāk un parasti, izņemot piektdienu, nav arī pārpildīti.

Madonietis Imants Gailītis: — Nav pasažieru, nav arī vilciena. Jau autobusos nav, kas brauc. Līdzīgi kā skolā — nav skolēnu, nav arī skolotāju un skolas. Savulaik Godmanis Latvijā realizēja totālo privatizāciju, līdz ar to nepieciešama valsts varas pārvaldes aparāta totāla samazināšana, jo nav ražošanas. Taču, ja nav ražošanas, nav arī valsts. Nodokļu iekasēšanai un to sadalei pietiktu ar vienu ministriju…

Kaspars no Ērgļiem: — Tā gan nevajag darīt. Ērgļos jau vilciens ir slēgts, un arī sliedes ir nojauktas. Katrā ziņā es esmu par to, lai vilcienu satiksme Madonā tiktu saglabāta.  
                   
Aptauju veica 
ŽEŅA KOZLOVA 

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px