Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Aptauja: vai nēsājat atstarotājus?

Redakcija

Autors • 10.11.2010.

Burtu lielums

Vai jūs diennakts tumšajā laikā nēsājat atstarotājus? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Andrejs no Madonas: – Atstarotāji tumšajā laikā noteikti ir jānēsā. Es jau pats gan vairāk braucu ar mašīnu. Tagad būs jāiegādājas arī atstarojošā veste, ja jau valdība ir apstiprinājusi šādus noteikumus. Tas, protams, drošībai nāks tikai par labu, jo šoferis, izkāpjot no mašīnas, būs labi pamanāms. Katrs šāds pasākums jau dod savu labumu.

Madonietis Aldis:
– Man atstarotājus nevajag, jo vējjakas, ko valkāju, ir ar atstarojošiem elementiem, un mani, kā saka, var pamanīt jau pa kilometru. Taču tiem, kam apģērbā atstarojošu elementu nav, noteikti vajag nēsāt atstarotājus pie somām vai piestiprināt tos pie apģērba. Diemžēl pagaidām diezgan daudzi staigā bez atstarotājiem, un tādus tumsā gan nevar redzēt. Tā ir liela nolaidība, atstarotāji tomēr būtu jāiegādājas katram, jo viss ir līdz reizei. Atstarotāji ir dažādi, un ir arī tādi, kas maksā lēti.

Vija no Vestienas: – Es atstarotājus nēsāju, kaut gan pa tumsu daudz apkārt nestaigāju. Atstarotājus noteikti vajag nēsāt, jo tas palielina drošību uz ceļiem, gājēji ar atstarotājiem ir daudz labāk pamanāmi. Kā Ziemassvētku dāvanu esmu nolēmusi iegādāties atstarojošo vesti dēlam, tikai nezinu, kurā veikalā to Madonā var nopirkt.

Madonietis Kristaps: – Atstarotājs man mājās ir, bet bieži piemirstas to paņemt līdzi. Es gan īpaši daudz pa tumsu nestaigāju, taču drošāk jau, protams, ir staigāt ar atstarotāju. Tie jānēsā arī tāpēc, ka pretējā gadījumā ceļu policisti var uzlikt sodu Ls 20 apmērā.

Normunds no Ošupes pagasta: – Pa naktīm apkārt nestaigāju, bet atstarotājus nēsāju, jo izprotu to nozīmi. Esmu autobusa šoferis un labi zinu, ka uz ceļa gājēji bez atstarotājiem, it īpaši melnā apģērbā, nav redzami. Situācija uz labo pusi mainās ļoti lēni. Apzinīgākie ir bērni un skolēni, bet pieaugušie atstarotājus nēsā mazāk. Pozitīvi vērtēju arī Valsts policijas rīkoto akciju "Esi redzams!", kurās tam pievērš uzmanību un dāvina atstarotājus.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA 

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px