Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Attīstība veselības aprūpes centrā

Redakcija

Autors • 05.11.2010.

Attīstība veselības aprūpes centrā
Burtu lielums

Šobrīd SIA „Varakļānu veselības aprūpes centrs" piedzīvo diezgan lielas pārmaiņas, jo gan ēkā, gan iestādē tiek īstenoti divi, savstarpēji nesaistīti projekti. Iepriekš jau informējām, ka septembrī Veselības ekonomikas centrs un SIA „Varakļānu veselības aprūpes centrs" noslēdza vienošanos par projekta „Ambulatorās veselības aprūpes infrastruktūras uzlabošana Varakļānu veselības aprūpes centrā" īstenošanu.

Šī projekta ietvaros paredzēts attīstīt kvalitatīvus un efektīvus ambulatoros veselības aprūpes pakalpojumus. Sīkāk par notiekošo pastāstīja „Varakļānu veselības aprūpes centra" valdes locekle Dina Inķēna: – Projekta ietvaros esam izstrādājuši tehnisko dokumentāciju gan pacēlāja, gan lifta izbūvei, gan medicīnisko iekārtu – ultrasonogrāfijas un laboratorisko iekārtu – iegādei. Ir noslēdzies iepirkums datortehnikas iegādei. Būvniecības iepirkuma konkurss tiks izsludināts tuvākajā nākotnē. Projekta ietvaros ir paredzēta arī inženierkomunikāciju – kanalizācijas un ūdensvada sistēmu – daļēja maiņa, jo tās patlaban ir diezgan bēdīgā stāvoklī. Projekts jau ir izstrādāts, bet tā realizēšana, visticamāk, sāksies ziemā, kad būs beidzies iekšdarbu remonts. Kopumā darbi norit samērā raiti, un lai gan ir mēneša aizkavēšanās no sākotnējā grafika, viss ir saskaņots ar Veselības ekonomikas centru. Projektam būtu jānoslēdzas aprīlī. Šobrīd norisinās arī Varakļānu novada domes pašvaldības realizēts projekts pašvaldības ēku energoefektivitātes paaugstināšanai. Projekts tiek īstenots 7 novada ēkās, arī mēs esam to laimīgo skaitā. Veselības aprūpes centra ēka ir siltināta, ir nomainīti logi – projekts ir noslēguma fāzē. Vēl tiek likts krāsainais apmetums.

Veselības aprūpes centra spēkiem, neiesaistoties projektos, ir izveidots zobārstniecības kabinets, jo Varakļānos ļoti ilgstoši nav bijis zobārsta.

– Meklējām risinājumu – izremontējām kabinetu, nopirkām iekārtas, patlaban vēl ir neliela problēma ar darbinieku piesaistīšanu. Mēnesi pie mums strādā zobārste Nataļja Rittina no Rīgas, Rīgas klīnikā viņas darba pieredze ir trīs gadi. Diemžēl uz Varakļāniem viņa brauc tikai reizi, divas nedēļā, bet pieprasījums ir krietni lielāks. Līdz ar to pašreiz pie zobārsta ir ļoti garas rindas, tāpēc būtu jādomā, vai varbūt algot vēl kādu zobārstu, kas arī brauktu uz dienu, divām, jo vietējo speciālistu nav un no citām pilsētām arī šobrīd neviens nav gatavs pārcelties uz dzīvi Varakļānos un šeit strādāt. Ir izdevies dabūt dotētu zobārstniecības pakalpojumu, līdz ar to bērniem līdz 18 gadu vecumam zobārstniecības pakalpojumi ir bez maksas, – atklāja Dina Inķēna.

Pamata personāls „Varakļānu veselības aprūpes centrā" esot izveidojies ļoti labs un stabils, kas saprotoši izturas arī pret remonta izraisītajiem apgrūtinājumiem. Arī darbinieki lielākajā mērā ir tie paši, kas iepriekš strādāja slimnīcā. Pēc tam, kad to sakarā ar valsts māsterplānu 2009. gada martā slēdza, darbinieki tika atbrīvoti no darba, taču 1. aprīlī tos pieņēma darbā veselības aprūpes centrā.

Jautāta par valsts piešķirto finansējumu veselības aprūpes centram un plāna izpildi, valdes locekle atzina, ka salīdzinājumā ar 2009. gadu, kad finansējums bijis tik mazs, ka plānu praktiski nav bijis iespējams izpildīt, šogad tas ir piešķirts lielāks, tāpēc līdz gada beigām plāns, visticamāk, būs izpildīts.

Autore: LAURA VOITIŅA

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px