Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Pāreja uz ziemas laiku

Redakcija

Autors • 27.10.2010.

Burtu lielums

Vai jūs zināt, ka naktī uz svētdienu, pagriežot pulksteņa rādītājus stundu atpakaļ, notiks pāreja uz ziemas laiku, un vai jūs atbalstāt šādu pulksteņu grozīšanu divreiz gadā? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Helmuts no Mārcienas: – Tas nav vajadzīgs, jo kāda nedēļa pēc pulksteņa rādītāju pagriešanas tomēr paiet, kamēr aprodu ar jauno laiku. Pēc tam gan īpašu uzmanību nepievēršu, vai mēs dzīvojam pēc saules vai kā citādi, mani tas vairs neietekmē, tāpēc vajadzētu izvēlēties, kurš laiks – vasaras vai ziemas – ir labāks, un pie tā pieturēties visu gadu.

Inga no Jaunkalsnavas: – Man šāda pulksteņa grozīšana nepatīk, jo pierast pie pārmaiņām ir grūti. Tas var negatīvi ietekmēt arī cilvēku veselību, zāles tomēr ir jālieto vienā un tai pašā laikā, tāpat pēc pulksteņa pagriešanas ir jāceļas stundu agrāk vai vēlāk. Labāks jau it kā ir vasaras laiks, jo tad vakaros ilgāk ir gaišs.

Valdis no Aiviekstes:
– To, ka pāreja uz ziemas laiku notiek oktobra pēdējā sestdienā, zinu. Manu pašsajūtu šāda pulksteņa grozīšana ne pārāk ietekmē, un šī iemesla dēļ dzīvē nekad neko neesmu nokavējis vai kaut kur ieradies par agru. Kā kādreiz teica kolēģi, es jau esot punktuāls kā vācietis. Pāris dienu gan paiet, kamēr aprodu ar jauno situāciju, bet ne vairāk. Man labāk patīk vasaras laiks, jo tad vakari ir gaišāki.

Madoniete Laura:
– Mani tas neietekmē, pie pārmaiņām pierodu ātri, būtībā to pat nepamanu. Arī nokavējusi neko neesmu, jo iepriekšējā vakarā par pāreju uz vasaras vai ziemas laiku ziņo arī televīzija un radio.

Madonietis Matīss: – Es negribu, lai pulksteņi tiktu pagriezti stundu atpakaļ. Vasaras laiks ir tas pareizais un pie tā būtu jāpaliek. Kāpēc vispār divreiz gadā būtu jāgroza pulksteņi? Ziemas laiks jau vairāk domāts sliņķiem, kas rītos grib ilgāk pagulēt, bet kādēļ būtu jācieš pārējiem? Tagad pēc pulksteņa pagriešanas atnāksi no darba mājās, un būs jau tumšs.

Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px