Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Stikla, PET pudeles

Redakcija

Autors • 18.10.2010.

Burtu lielums

Cik, jūsuprāt, lielai ir jābūt maksai, lai iedzīvotājus ieinteresētu nodot stikla, PET pudeles? – vakar, pēc valdības konceptuāla atbalsta pakāpeniskai depozīta sistēmas piemērošanai atkārtoti izmantojamajam dzērienu iepakojumam, jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Anita no Kalsnavas: – Es to atbalstu, turklāt vajadzētu pieņemt ne tikai stikla pudeles, bet arī PET pudeles. Lai stikla pudeles nemētātos, tās būtu jāpieņem vismaz par 6-7 santīmiem par pudeli, nevis tikai par 2-3 santīmiem. Kādreiz krievu laikā pudeles pieņēma par 12 kapeikām, un tā bija liela nauda.

Madonietis Jānis: – Jāpieņem jau būtu viss iepakojums, un vienreiz šis jautājums būtu jānoņem no dienas kārtības. Stikla pudeles vēl var nodot, bet kur lai liek plastmasas pudeles? Dažus gadus Madonā tām bija izvietoti speciāli konteineri, bet nu arī to vairs nav. Kāds tur brīnums, ka PET pudeles tiek nomestas, kur pagadās, vai arī tiek sadedzinātas.

Ivars no Aronas pagasta: – Ja grib, lai dzērienu pudeles tiktu nodotas, ir jāpalielina maksa vismaz līdz 5 santīmiem par pudeli. Mēs dzīvojam laukos un mums nekas cits neatliek, kā plastmasas pudeles sadedzināt. Savukārt stikla pudeles sakrājam un vedam uz Madonu, kur taras savākšanas punktā tās nododam.

Madonietis Normunds: – Ja par pudeļu nodošanu maksātu vairāk, droši vien tās nodotu vairāk. Tagad par pudeli var saņemt 2, 3 vai 4 santīmus. Ja maksātu tā, kā padomju laikā, ap 20 santīmu par pudeli, tās droši vien ar uguni nevarētu sameklēt, jo tās nodotu visi, ne tikai bomzīši. Tiesa, ieviešot šādu maksu, paaugstinātos dzērienu cena, bet starpības palielinājumu varētu atgūt, nododot tukšu pudeli.

Madonietis Aleksandrs: – Man tas nav aktuāli, jo es nepērku dzērienus ne stikla, ne plastmasas pudelēs. Taču, ja grib, lai pudeles nodotu, par tām ir jāmaksā. Padomju laikā, nododot tukšu pudeli, varēja nopirkt kukuli maizes. Arī tagad, lai ieinteresētu iedzīvotājus, būtu jānosaka līdzīga cena.

Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA 

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px