Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Apkures sezona

Redakcija

Autors • 11.10.2010.

Burtu lielums

Vai jūs jau dzīvojat siltumā vai tomēr apkures sezona jums vēl nav sākusies? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Vairis Viļevičs no Sāvienas: – Tā kā dzīvoju privātmājā, es ne no viena neesmu atkarīgs. Kad gribu, tad arī kurinu, turklāt tik, cik vajag. Arī malka mums nav jāpērk, jo ir savs mežs. Un labi, ka tā. Māju savulaik cēla gucuļi, un tā ir auksta. Lai to piekurinātu, vajag daudz malkas.

Madoniete Alda Mitrošenko:
– Es dzīvoju daudzdzīvokļu mājā Madonā, Veidenbauma ielā 6, kur apkures sezona vēl nav sākusies. Iedzīvotāji it kā paši negrib. Sapulce gan nav notikusi, bet arī pagājušajā gadā lēmumu par apkures sezonas uzsākšanu pieņēma mājas valde vai varbūt mājas vecākais. Dzīvokļos ir jau palicis vēsāks, tāpēc kāds siltāks džemperis vai halāts ir jāuzvelk, bet iztikt vēl var. Katrā ziņā es neuzstāju, ka vajadzētu sākt kurināt. Tiem, kam ir mazi bērni, droši vien būtu svarīgi, lai apkures sezona sāktos pēc iespējas ātrāk.

Madoniete Anna Upeniece: – Šai ziņā mums nav nekādu problēmu. Mēs Valdemāra ielā 14 dzīvojam siltumā. Dažas stundas vakaros kurinām jau kopš septembra beigām. Siltuma pagaidām pietiek. Droši vien ar 15. oktobri, kad, ja piepildīsies sinoptiķu prognoze, paliks aukstāks un sāks snigt, kurināsim pilnā apjomā. Mums notika iedzīvotāju kopsapulce, un mēs vienojāmies par apkures režīmu.

Klāra no Lazdonas: – Apkures sezonu vajadzētu gan sākt. Es dzīvoju Lazdonā un mums vēl nekurina. Iedzīvotāju domas par to, kad vajadzētu sākt kurināt, dalās, bet es esmu par to, lai, iestājoties vēsam laikam, sāktu kurināt.

Madoniete Raisa: – Es dzīvoju privātmājā. Malku esam sarūpējuši laikus, līdz ar to mums nav nekādu problēmu. Arī pērn, neraugoties uz bargo ziemu, kurināmo bijām iepirkuši pietiekamā daudzumā, nedaudz pat palika pāri. Visam ir jānotiek savā laikā. Arī kurināt rudenī jāsāk laikus, lai neizsaltu māja vai dzīvokļi.

Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px