Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

„Saskaņas centrs”

Redakcija

Autors • 07.10.2010.

Burtu lielums

Vai, jūsuprāt, „Saskaņas centrs" būtu jāaicina koalīcijā? – vaicājām vakar Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Ņina no Madonas: – Man grūti atbildēt uz šo jautājumu. Vienā ziņā, viņiem pēc vēlēšanu rezultātiem ir otrā vieta, bet es ļoti šaubos, vai viņi spēs sastrādāties ar līdzšinējās koalīcijas partneriem. „Saskaņas centra" uzskati tomēr ir pārāk atšķirīgi. Es, piemēram, šajās Saeimas vēlēšanās, tāpat kā iepriekšējās, balsoju par Zaļo un Zemnieku savienību, es viņiem uzticos.

Ilze no Jūrmalas: – Man ir it kā divi atbilžu varianti. Pirmais, kas uzreiz ir tā tīri emocionāli: tā kā mēs ļoti daudzi balsojām par „Vienotību" tikai tāpēc, lai „Saskaņas centrs" netiktu vadībā, tad, protams – noteikti nē. Bet no otras puses: lai tad nāk „Saskaņas centrs" tajā koalīcijā un pieņem tos nepopulāros lēmumus par optimizāciju utt., tad jau redzētu, cik par viņiem nobalsotu nākamajās Saeimas vēlēšanās. Ļoti iespējams, ka viņi vispār vairs netiktu ievēlēti.

Larisa no Madonas: – Kāpēc gan ne? Viņiem tomēr šajās vēlēšanās ir otrais labākais rezultāts. Cilvēki viņiem ir uzticējušies. Jo vairāk interesantu partiju koalīcijā, jo vairāk dažādu viedokļu. Bet galvenais, lai savus solījumus pildītu. Zelta kalnus apsola, bet pēc ievēlēšanas visu aizmirst. Ļoti bēdīgi, ka pārtikušie deputāti nesaprot, ka tauta tomēr nav pārtikusi, ko nozīmē dzīvot nabadzībā – bez darba un parādos.

Andris Vīle: – Obligāti. 100 deputāti 20 gadus ir valdījuši, jēgu neredzu nekādu. Vajadzētu jaunas asinis, vismaz es tā domāju. Es savā laikā biju ļoti liels patriots, iestājos par Latvijas neatkarību, bet kur mēs tagad esam? Pie sasistas siles! Es jau pirms daudziem gadiem, kad vēl braucu jūrā, redzēju, kā citur cilvēki guļ uz avīzēm. Es to negribēju! Bet kas ir iznācis?

Andra Meldere: – Es domāju, ka ne. Skatoties uz to visu, kā viņi uzvedas un cik ļoti tomēr tiecas pēc varas (lai gan Urbanovičs uzsvēra, ka viņi negrib varu), labāk ne. Pati jau iepriekšējās vēlēšanās biju par „Jauno laiku", tagad arī par Dombrovski. Ja tā loģiski padomā, ko viņam citu atlika darīt. Viņš tajā situācijā tika iemests un viņam bija jāizķepurojas. Visi jau var solīt. Bet no kurienes to ņems?

Aptauju veica BAIBA MIGLONE

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px