– Kā jūs vērtējat 10. Saeimas vēlēšanu provizoriskos rezultātus un ko novēlat jaunievēlētajam parlamentam un nākamajai valdībai? – vakar, pirmajā darbdienā pēc Saeimas vēlēšanām, jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Anita Kirejeva: – 10. Saeimas vēlēšanu rezultāti nepārsteidz, tie apmēram ir tādi, kādus tos varēja arī gaidīt. Katrā ziņā ar Saeimas vēlēšanu rezultātiem esmu apmierināta. Arī politiskais spēks, par ko es balsoju, ir pārstāvēts parlamentā, un tā ir „Vienotība". Jaunievēlētajai Saeimai un nākamajai valdībai novēlu: lai strādā un domā par tautu!
Madoniete Lucija: – Lielais atbalsts „Vienotībai" nepārsteidz. To, ka V. Dombrovskis par premjeru kļuva valstij ļoti grūtā brīdī un viņam ir jāļauj turpināt iesākto, saprata daudzi. Jācer, ka izdosies izveidot tādu valdību, kas spēs nostrādāt visus četrus gadus līdz nākamajām parlamenta vēlēšanām. Saeimai un valdībai novēlu izturību un turēties pie pirms vēlēšanām dotajiem solījumiem.
Kalsnaviete Olga: – Arī es 2. oktobrī devos uz vēlēšanu iecirkni, lai izpildītu savu pilsoņa pienākumu. Jaunievēlētajiem deputātiem novēlu: lai pietiek izturības, jo viegli nebūs ne viņiem, ne mums, un lai, konsolidējot budžetu, neķertos klāt sociāli vismazāk aizsargātajiem slāņiem.
Skaidrīte no Jaunkalsnavas: – Kopumā ar vēlēšanu rezultātiem esmu apmierināta. Noteikti ir labāk, ka parlamentā ir iekļuvis mazāk sarakstu. Jaunievēlētajiem deputātiem novēlu: lai cīnās, nesamazina pensijas, nepalielina nodokļus un neaizmirst tos, kuri par viņiem balsoja. Valdībai vajadzētu strādāt visus četrus gadus līdz nākamajām vēlēšanām un meklēt kompromisu arī ar „Saskaņas centru", jābeidz vienreiz kašķēties, jo viņi vairs nav tik radikāli, turklāt – paldies Dievam – no Saeimas ir aizlidojušas arī bites jeb PCTVL, cerams, uz visiem laikiem….
Jānis no Zelgauskas:
– Viss ir palicis tā, kā bija līdz šim. Valdību veidos tā pati koalīcija. Es gan esmu pensionārs, un kādas tur pārmaiņas daudz vairs varu gribēt? Nākamajai valdībai novēlu: lai veicas un strādā līdz nākamajām vēlēšanām.
Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA