Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Piena pārstrādes rūpnīca

Redakcija

Autors • 29.09.2010.

Burtu lielums

Vai jūs atbalstāt zemniekiem piederošas piena pārstrādes rūpnīcas celtniecību Latvijā par ES piena nozares restrukturizācijai paredzētajiem līdzekļiem? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Rita no Sarkaņiem: – Es atbalstu šo ieceri, vienīgi nevajadzēja visu pašiem likvidēt. Vispirms iznīcinām un pēc tam gribam celt no jauna. Taču acīmredzot tolaik, kad arī zemnieki varēja piedalīties piena pārstrādes rūpnīcu privatizācijā, neviens par to nedomāja. Vai tagad izdosies mainīt situāciju piena pārstrādes nozarē, daudz kas būs atkarīgs no tā, kuri nāks pie varas pēc 10. Saeimas vēlēšanām.

Inga no Bērzaunes: – Tas būtu ļoti labi, ja Latvijā izdotos uzcelt zemniekiem piederošu piena pārstrādes rūpnīcu. Būtu jaunas darbavietas, konkurence, un varbūt arī piena produktu cenas veikalos samazinātos, bet pašiem zemniekiem palielinātos ienākumi.

Madoniete Māra: – Kāpēc lai es neatbalstītu tik jauku ieceri? Konkurence ir laba lieta, arī darbavietas mums ir nepieciešamas, līdz ar to nekas slikts no tā nevarētu sanākt. Varbūt varēsim pat lētāk nopirkt piena produktus, bet pagaidām par tiem ir jāmaksā tik, cik veikalos prasa, un zemniekiem ir mazas iespējas ietekmēt piena produktu cenu.

Madoniete Genovefa:
– Tā ir laba iecere. Piena produkti ir dārgi, tāpēc tos pērku tikai tādā daudzumā, cik no nelielās pensijas varu atļauties. Un tas nav daudz. Zemniekiem piederošā rūpnīcā ražotie piena produkti noteikti būs lētāki. Jau tagad tos pirkt tieši no zemniekiem ir daudz izdevīgāk, nekā iegādāties veikalā.

Cesvainiete Solita Baltause: – Zemniekiem noteikti vajag savu piena pārstrādes rūpnīcu. Šādas ieceres īstenošana tagadējos piena pārstrādātājus un tirgotājus, kas piena produktiem ir uzlikuši nesamērīgi augstu cenu, beidzot noliktu pie vietas. Būtu jau jābūt tā, ka 60 procentu no piena cenas saņemtu zemnieks, 20 procentu – pārstrādātājs un tikpat – arī tirgotājs. Pagaidām situācija ir ačgārna, jo zemnieki ir tie, kas šajā ķēdītē saņem vismazāk.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px