Madonas novada fonda vadītāja DZINTRA GRĪSLEJA uz interviju aicināta vairākkārt, bet vienmēr apstākļi sarunu ir novirzījuši uz vēlāku laiku. Dienā, kad Dzintras svinēja vārdadienu, mūsu saruna iesākās par jauno dzejoļu krājumu "Dvēseles vējos", kura atvēršanas svētki bija 30. jūnijā. Tieši todien Dzintrai bija 35 gadu dzimšanas diena, un grāmatiņa – reizē arī jubilejas dāvana. Tagad grāmatu pret ziedojumiem var iegādāties Madonas novada fondā.
– Tikai nesaki, ka dzeju krājumu pret ziedojumiem izsniedz vien tāpēc, ka esi Madonas novada fonda valdes priekšsēdētāja.
– Grāmatā ir ierakstīts, ka ienākumi par grāmatu tiek ziedoti Madonas novada fonda bērnu un jauniešu programmai. Kad rakstījām novada fonda attīstības stratēģiju, paredzējām 19 virzienus, un viens no tiem ir bērnu un jauniešu programma. Jau reģistrējusies un sevi aktīvā darbībā parādījusi jauniešu organizācija "Par & Pret". Šogad sevi pieteica jauna iniciatīvas grupa, kuras līderis ir Aleksejs Gusarovs. Ar entuziasmu kopš 21. aprīļa tika rīkotas karjera ezera sakopšanas talkas, un gribētu, lai iesāktais neapsīktu. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc savu dzejoļu krājumiņu izsniedzu pret ziedojumiem, jo jauniešiem nav naudas. Otrkārt, esmu pateicīga visiem uzņēmējiem, kas atbalsta labās jauniešu idejas. Pasākums notika, karjera ezera apkārtne tika sakopta; protams, parādījās arī vandaļi, bet tie, kas piedalījās talkās, neko zemē nemetīs, tikai uzlasīs citu nomesto. Tas ir gandarījums, un, ja mēs kaut ko varam, tad ar atbalstu – vai nu projekta veidā, vai piesaistot sadarbības partnerus. Ļoti laba sadarbība izveidojusies ar Lubānas mācību firmu, ar Murmastienes un Degumnieku pamatskolu. Pagājušajā gadā bija ļoti grūti noskatīties, cik daudz palīdzības skolēniem vajag. Tad, kad pārrunājām, ir arī atgriezeniskā saite – viņi gan raksta projektus, gan piedalās projektos. Skolēni bija tie, kas darināja un ziedoja savus darbiņus – tamborējumus, virpojumus, apgleznotās vāzes, ko pateicības un labdarības pasākumos varēja iegādāties pret ziedojumiem.
– Vai esi mainījusies, kopš kļuvi par Madonas novada fonda līderi?
– Mainījusies? Laikam neesmu mainījusies, bet esmu nostiprinājusi savu viedokli par to, ka sabiedrībā ir dažādi cilvēki un jācenšas visus pieņemt tādus, kādi esam. Varbūt ne visiem tas ir izprotams, bet mērķtiecīga labdarība ir mans dzīvesveids. Nevaru iemācīt cilvēkiem ziedot, varu parādīt, kā to dara, un tas ir svētīgi. Paldies par sadarbību arī filantropijas ekspertei Inesei Dangai un Baltijas-Amerikas partnerattiecību programmai.
– Varbūt vari nosaukt kādus ziedošanas piemērus?
– Domāju, ka laiks, ko cilvēki ziedo, lai cits citu saprastu, ir ļoti vērtīgs. Lielajiem ziedotājiem tas vairāk ir pienākums, apziņa, ka viņi veido savu pozitīvo tēlu. Taču arī 20 santīmu, ko ziedo kāda pensionāre, ir tikpat vērtīgi. Katram mums ir sava vērtība naudai. Uzskatu un esmu pārliecināta par to, ka ziedot – tas ir dvēseles stāvoklis. Esmu ļoti pateicīga lielajām firmām par to, ka ziedo, vadoties no šī apsvēruma. A/s "Madona" jauniešu programmu šogad atbalstīja ar Ls 200, un paldies viņiem par to. Šāgada lielākais sadarbības partneris mums bija Hipotēku banka, kas ziedoja naudu – Ls 2000 – vides sakopšanas projektiem. Piemēram, Cesvaines parka sakopšana bija viens no šīs sadarbības piemēriem. Murmastienē tiks stādīts ābeļdārzs, arī Lubānā tiks īstenots apkārtnes sakopšanas projekts.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 08.09.2007.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto