Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Pēc pauzes ”Sesswegen” atver durvis

Redakcija

Autors • 03.09.2010.

Pēc pauzes ”Sesswegen” atver durvis
Burtu lielums

1. septembrī pēc astoņu mēnešu pārtraukuma Cesvainē durvis apmeklētājiem atkal laipni atvēra kafejnīca "Sesswegen".

SIA "Gold Wegen" valdes loceklis Vitālijs Sokirka, izrādot telpas, sacīja: – Pagājuši pieci gadi, kopš atvērām šo kafejnīcu. Tolaik bija tā saucamie treknie gadi, bet laukos jau nekad treknie gadi nav bijuši, neesam tajā kategorijā, kas naudu neskaita. Vienīgi – tagad ir vēl vairāk jāskaita un jārēķina. Pasliktinoties ekonomiskajiem apstākļiem, kafejnīcas darbībā ieturējām nelielu pauzi. Tas bija pārdomu laiks, jo nav jau nekāds noslēpums, ka sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumi krīzi izjuta ļoti krasi. Daudzi izvēlējās ēst līdzpaņemtās sviestmaizes, nevis iegriezties kafejnīcā papusdienot. Cik ilgi var pastāvēt, ja, savelkot finanses, priekšā ir mīnusa zīme? Tagad, uz rudens pusi, sasparojāmies, domājām mēģināt strādāt, nevis nogaidīt labākus laikus. Saliekot ar domubiedriem galvas kopā, tomēr izvēlējāmies kafejnīcas darbību atsākt, kaut nebūt problēmas nav mazinājušās.

Arī nodokļu politika ir tāda, kas nevis veicina, bet bremzē attīstību. Savas prasības ir arī kontrolējošajām iestādēm, un uzņēmējiem ir jāpieliek visas pūles, lai noturētos.
Pēc uzņēmēja domām, nodokļus groza pēc "augšas" likmēm, un, ja TV un presē piesauc lielos uzņēmumus, kas pelna un kur apgrozās liela nauda, to nevar attiecināt uz mazajiem un vidējiem uzņēmumiem. Nodokļu likmei vajadzētu būt atbilstīgai apgrozījumam. Arī situācija mazpilsētās un lielpilsētās ir atšķirīga, kaut gan visur cilvēkiem ir samazinājušies ienākumi, ko var tērēt. Sanāk tā, ka nav atšķirības starp mazajiem un tiem, kas saņem miljonus. Laukos ir svarīgas arī darbavietas, un uzņēmējdarbība ir jāveicina arī tāpēc, lai būtu darbavietas. Dodam darbu sešiem cilvēkiem.

Kafejnīcas "Sesswegen" īpašnieks teic, ka varbūt vasarā Cesvainē apgrozījās vairāk tūristu, kam būtu nepieciešami kafejnīcas pakalpojumi, bet tad bāriņa durvis bija ciet. – Toties, tuvojoties rudenim, būs patīkami, ka varēs ienākt kafejnīcas "Sesswegen" telpās, lai sasildītos, nobaudītu garšīgu ēdienu, atpūstos no steigas. Brīvdienās būs arī mūzikas vakari, iespēja te draugu pulkā pavadīt svinīgus pasākumus. Klāsim arī banketu galdus.

Telpu interjers nav mainījies. Toties ir jaunas pavāres, līdz ar to būs jauni ēdieni. Par garšīgām maltītēm gādās pavāres Anita Ragauša un Tatjana Kamandere. Ēdienkarte vēl tiek veidota, ņemot vērā pieprasījumu. Jau tagad ir zināms, ka tajā būs dažādi salāti, no zupām firmas ēdieni būs soļanka un gulašzupa, tiek domāts arī par gaļas ēdienu sortimentu. Ik dienas tiks piedāvātas kompleksās pusdienas.

Uz vaicājumu par to, kā piesaistīt klientu uzmanību, bārmenis Jānis Tučs atbildēja: – Ar mūziku, ar garšīgiem ēdieniem, ar labu atmosfēru, laipnu apkalpošanu.

Autore: IVETA ŠMUGĀ

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px