Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Krīze diemžēl nav tikai galvā…

Redakcija

Autors • 27.08.2010.

Burtu lielums

Liela daļa cilvēku uzskata, ka krīze sākas galvā, bet tā nemaz nav. Mēs daudzi izjūtam, ko nozīmē palikt ar minimālo algu veselu mēnesi.

Daudzām ģimenēm augusts nav iepriecinošs, jo bērni jālaiž skolā un vajag nopirkt daudzas lietas: mugursomu, grāmatas, darba burtnīcas, penāli utt., un tas viss kopā sanāk krietna naudas summiņa.

Arī manā ģimenē ir sava veida krīze. Vairs nevar atļauties to, ko varēja pirms gadiem četriem. Manā paziņu lokā daudziem nav darba, jāiztiek ar bezdarbnieka pabalstu, kas agri vai vēlu beigsies. Un ko darīt tad, kad bezdarbnieka pabalsts beidzies un darba nav? Daudzi cilvēki ir nonākuši šādās grūtībās. Un vai tad krīze ir cilvēka galvā, ja viņam nav nekādu ienākumu?

Pagaidām, šķiet, vēl īsti nesaprotu, ko nozīmē, kad nekā tev nav, kad bērniem jāsaka — neapēd visu maizīti, atstāj rītam. Man tas liekas prātam neaptverami. 

Latvijā ir KRĪZE — šoreiz ar lielajiem burtiem. Tās nav tikai cilvēka iedomas, ja viņam nekā nav. Nav naudas nekam. Daudzi latvieši ir devušies prom tālu no mājām, no ģimenes, no visa, kas ir mīļš, lai tikai varētu atļauties pašu elementāro — maizi un sviestu. Bērniem nopirkt kādu saldumu.

Pati šogad vadīju akciju „Atbalsts līdzcilvēkam”. Akcijas laikā cilvēki saziedoja mantas, drēbes. MILZĪGS PALDIES VISIEM, KAS ZIEDOJA! Un, kad atnāk maznodrošinātās ģimenes, redzi to prieku viņu acīs, kad mazajam var pasniegt kādu mantu, kas citam vairs nav vajadzīga. Tai brīdī man gribējās kliegt: kāpēc mēs visi nevaram dzīvot pārticīgi, neprasām jau daudz, tikai lai pietiek dzīvošanai. 

Arī Madonas novadā ir daudzi, kam nav darba, nav naudas. Iet grūti, trūkst vārdu. Aptaujāju savus draugus, un visi vienbalsīgi atzina, ka Latvijā izjūt krīzi, zina cilvēkus, kam nav darba, kas devušies uz ārzemēm.

Man bija patiess prieks, lasot, ka Madonā cilvēki akcijā „Paēdušai Latvijai” ziedoja 80 pārtikas paku. Tās noteikti kādam palīdzēs.

Daudzi, kam pagaidām ir labi, pat neiedomājas, ko kādam nozīmē cukura paciņa vai eļļas pudele. Protams, krīze kādreiz beigsies, bet, cerams, visi cilvēki jau nebūs prom. Būsim, latvieši, iejūtīgi, palīdzēsim ikvienam kam klājas grūti šajos laikos!

Autors: SANDIJA ZVAIGZNE

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px