Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Sesto dienu jāiztiek bez elektrības

Redakcija

Autors • 14.08.2010.

Burtu lielums

Kopš svētdienas pēcpusdienas, kad vētras laikā pazuda elektrība, tā vēl dažviet laukos nebija atjaunota pat pēc četrām, piecām dienām.

Par to, ka palikusi bez elektrības (un diez vai elektromontieri pasteigsies), ceturtdien “Staram” vēstīja arī Ļaudonas pagasta Vilces iedzīvotāja Jūsma Aperāne: — Nezinu, ko darīt — gribas raudāt no bezspēcības. Ūdens lopiņiem jānes no dīķa, ledusskapis nedarbojas, un jādomā, kā saldētavas saturu neaizlaist postā, bet saglabāt. Gaļu pēc vecām metodēm ielaidu akā, ogas savārīju. Mobilais telefons izlādējās, bet kur lai to laukos un bez elektrības uzlādē? Dzīvoju tālu no centra — 6 km, nevaru tur nokļūt un vēlreiz atgādināt par bojājumiem. Ja gadījumā būtu vajadzīga mediķu palīdzība, tad vispār nezinātu, ko iesākt. Cik tad ilgi var remontēt līnijas?

Kad pēc vētras izdevās sazvanīt “Latvenergo” bezmaksas tālruni klientiem, sarunā man solīja, ka otrā dienā elektrība būšot, bet vēl nav. Laikam koki sagāzti uz līnijas, un neviens nezina, cik vēl ilgi būs jāgaida, kamēr parādīsies elektrība.

— Līnija bojāta, spriegums pārtraukts, nav prognozējams, kad izdosies atjaunot elektrības padevi, — laipna balss tālrunī vēlreiz skaidroja situāciju arī “Staram”.
Protams, ka no tā vieglāk nekļūst tiem, kam vēl jāgaida tas svētku brīdis, kad parādīsies gaisma.  

Arī Aronas pagastā, braucot uz Zelgauskas pusi, “Vilkārēs”, “Aizupjos”, “Pārupjos” un citās mājās dzīvojošajiem (pavisam ir astoņas mājas) vakar elektrība vēl nebija atjaunota. Par to bija sašutis Roberts Meluškāns: — Tā ir dezinformācija, ka visur ir atjaunota elektrība. Mums laukos jau sesto dienu ir jāiztiek bez elektrības.Aronas pagastā tikai Kusas centrā viss ir kārtībā, bet ne laukos. Cilvēkiem saldētavās bija pārtika — ogas, gaļa, bija jādomā, kā to visu saglābt un pārstrādāt. Vecs cilvēks, kas redz zemē elektrības vadus, nezina, kā rīkoties. “Vilkārēs” dzīvo arī cilvēks ar īpašām vajadzībām, kam ir nepieciešama elektrība aparāta pieslēgšanai dzīvības uzturēšanai. Vakar zvanījām uz “Latvenergo”, mums pārmeta, ka tikai 10. augustā par to esam ziņojuši. Kādas muļķības — jau pirmajā dienā pēc vētras zvanījām. Postījumu vēl ir daudz, un, lai ātrāk pēc stihijas atjaunotu elektrību, būtu jāmobilizē talkā citu reģionu speciālisti. 

AS “Latvenergo” ārējās komunikācijas daļas projektu vadītāja Sandra Vējiņa uz vaicājumu par to, kāpēc tik ilgi nevar atjaunot postījumus elektrolīnijās, atbildēja, ka nevar pārmest, ka elektriķi nestrādā: — Postījumu Madonas novadā ir pārāk daudz. Piektdien vēl apmēram 400 klientu bija palikuši bez elektrības. Lai postījumus likvidētu, vakar Madonas novadā strādāja 20 brigādes.

Autors: IVETA ŠMUGĀ

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px