Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Karstā vasaras svelme

Redakcija

Autors • 15.07.2010.

Burtu lielums

Vai karstā vasaras svelme jums nesagādā problēmas? – laikā, kad teju vai katru dienu tiek uzstādīti jauni karstuma rekordi, vaicājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Dzintra no Madonas:
– Vasara kā jau vasara. Šobrīd ir nedaudz karstāks nekā citkārt, nu un tad? Cik daudz tad mums gadā to saulaino un silto dienu vispār ir? Atminos tikpat karstu laiku kā šobrīd arī citus gadus, taču, šķiet, tik ilgstoši tas neturpinājās. Lai vai kā – man tas problēmas nesagādā, un par silto laiku noteikti priecājos.

Spodra no Madonas:
– Nevaru teikt, ka karstums ir nepanesams, taču nedaudz traucējošs gan. Pie ūdeņiem gan nedodos. Aizbraucu uz jūru, kad bija vēsāks. Kaut arī nekādus īpašus piesardzības pasākumus, ko iesaka mediķi, neievēroju, dienas vidū tomēr nedaudz piesargos, taču, ja vajadzība spiež iet no mājas ārā, tad arī eju. Ūdeni dzeru tik, cik organisms prasa. Patiesībā visgrūtāk ir tieši naktī, jo pa dienu māja ir piekarsusi. Karstais laiks šobrīd traucē doties tur, kur vēlos, jāgaida vēsāks laiks. Labāk tomēr panesu vēsu laiku nekā karstu, pēdējos gados bija pierasts pie citiem laika apstākļiem.

Līvija no Madonas: – Karstais laiks man problēmas nesagādā. Labāk šāds laiks nekā vēsa vasara. Dzīvoju pie Madonas estrādes. Tur ir daudz koku, kas dod ēnu, līdz ar to man ir nedaudz vieglāk un tveici tik traki neizjūtu. Ūdens lietošanas paradumus karstums pagaidām nav ietekmējis, un īpaši ar karstumu arī necīnos, vien, dodoties ārā no mājām, cenšos pēc iespējas mazāk atrasties tiešos saules staros.

Ausma no Madonas: – Zināms traucēklis karstais laiks tomēr ir. Esmu nedaudz pamainījusi savu dienas režī­mu – tagad ceļos agrāk. Mediķu ieteikumus gan īpaši neievēroju, cenšos vadīties pēc pašas izjūtām. Nevajadzētu šo karsto laiku uztvert kā katastrofu, cilvēki dažkārt mēdz pārspīlēt. Pat īpaši nepiepūlot atmiņu, varu atcerēties tikpat karstas vasaras.

Iveta no Madonas: – Šajā laikā jūtos ļoti labi. Lielākoties ar bērnu uzturos mājās, vien no rīta vai vakarpusē izejam ārā. Vasaras jau tā mums ir tik īsas, tādēļ šādu karstumu var pieciest – labāk karsts laiks nekā lietus un zema temperatūra. Pieļauju, ka karstums vairāk problēmu sagādā gados veciem cilvēkiem un tiem, kas sirgst ar sirds slimībām.

Aptauju veica
EGILS KAZAKEVIČS

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px