Trešdien Rīgas pilī notika Latvijas Valsts prezidenta Valda Zatlera pirmā preses konference ar reģionālo plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem. Valsts prezidents bez garām ievadrunām jau pašā tikšanās sākumā aicināja žurnālistus uzdot jautājumus, ko reģionālās preses pārstāvji arī darīja.
Tā kā jūs zināmā veidā esat sava rajona vēstneši, mans priekšlikums ir šāds: lai saruna noris divos virzienos, ne tikai no manis jūsu lasītājiem, bet arī no jūsu lasītājiem – man, tāpēc šo mūsu tikšanos nesauksim par klasisko preses konferenci, bet sauksim to par preses diskusiju. Ja jūs gribat arī kaut ko pavēstīt, kas interesē un satrauc jūsu lasītājus, izmantojiet šo iespēju un ne tikai uzdodiet jautājumus, bet arī nododiet vēstījumus, vēlējumus, aktualizējiet problēmas, ko esat apzinājuši un kas ir svarīgas jūsu lasītājiem, – atzīmēja Valdis Zatlers.
Vairāki jautājumi, protams, skāra medicīnu, bet Valsts prezidenta un reģionālo plašsaziņas līdzekļu žurnālistu stundu garajā sarunā tā nebija vienīgā dominējošā tēma. Aktualizēta tika arī iecerētā administratīvi teritoriālā reforma, problēmas izglītības sistēmā, ceļu atjaunošanā un būvēšanā, nekustamā īpašuma nodokļa maksājumu nesamērīgā palielināšana, ko īpaši izjūt tie Jūrmalas iedzīvotāji, kas tur dzīvo jau vairākās paaudzēs, un tā esot lielākā daļa.
Piedaloties preses konferencē, protams, nevarēju neizmantot iespēju uzdot Valsts prezidentam jautājumu par „karstāko ziņu" mūsu valstī, sagaidot jauno mācību gadu, proti, par samezglojumiem ap jaunuzcelto Cesvaines vidusskolu, kāpēc nepiedalīsies tās svinīgajā atklāšanā (tobrīd vēl nezinot, ka tieši šo pašu jautājumu viņam torīt ir jau uzdevuši TV žurnālisti).
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 01.09.2007.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
ALEKSEJA KOZIŅECA foto