Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Politiskās aktualitātes

Redakcija

Autors • 05.07.2010.

Burtu lielums

Svētdien tika dibināta nacionālā apvienība „Visu Latvijai – TB/LNNK". – Vai vasarā sanāk laiks sekot līdzi politiskajām aktualitātēm, un kā vērtēt politisko partiju apvienību veidošanos, kas pēdējā laikā kļuvusi par biežu parādību? – vaicājām Cesvainē sastaptajiem cilvēkiem.

Mudīte Vēzīte no Rīgas: – Laika, lai interesētos par politiku, pietiek. Ir gan televīzija, gan radio, gan avīzes. Kāda gan var būt attieksme pret politiķiem? Tie paši vēži atkal lien citās kulītēs, tikai tagad vēl lielākās. Manuprāt, nevajadzēja iet „Visu Latvijai" kopā ar „Tēvzemei un Brīvībai/LNNK". No vienas puses – ir labi, ka veidojas lielākas partiju apvienības, taču kas beigās no tām tiks Saeimā? Tie paši, kas līdz šim, un rezultāts būs tāds pats. Es esmu par jaunām sejām politikā un jo īpaši jauniem cilvēkiem. Mēs redzam, ko vecie ir sastrādājuši.

Zigrīda Muktāne no Cesvaines:
– Esmu jau tajos gados, kad ir daudz brīva laika. Nevaru teikt, ka būtu īpaši gudra politikā, taču notikumiem sekoju līdzi. Tas, ka partijas apvienojas, manuprāt, vairāk ir vērtējams ar plus zīmi, jo tad varbūt mazāk viens otru ēdīs.

Juris Samušonoks no Cesvaines: – Laikam ir jāsanāk, jo par politiku ir jāinteresējas. Tas, ka partijas apvienojas, ir likumsakarīgi, jo, startējot pa vienai, daudzām no tām iekļūt Saeimā var neizdoties. Par to, vai pati apvienošanās ir kas pozitīvs, man grūti teikt, jo redzu cilvēkus, kas par katru cenu vēlas tikt pie varas. Būtu labi, ja cilvēki ietu politikā ar domu kaut ko mainīt, labot un vest valsti uz priekšu, nevis tikai piekļūt tuvāk silei.

Harijs Riekstiņš no Cesvaines: – Normas robežās sekoju līdzi un esmu lietas kursā par politiku. Kas attiecas uz kopīgo sarakstu veidošanu, uzskatu – jo mazāk partiju, jo labāk. Veidotos spēcīgāks kodols, lai gan arī no šiem nedaudzajiem spēkiem kāds ir jāizvēlas, un ir tādi, kam es ne īpaši uzticos.

Artūrs Grāvī­tis no Ces­vaines: – Pats sekoju līdzi politikas procesam, taču zinu, ka daudzi citi iedzīvotāji – ne visai. Man ļoti interesants šķiet šis partiju kopā burzīšanās process. Tomēr jāatzīst, ka pārgrupējas tie paši vecie politiķi. Es vēlētos, lai politikā nāk jauni cilvēki, lai ir svaiga elpa. Šur tur šī elpa ir jūtama, taču kopumā stāvoklis ir diezgan depresīvs. Cilvēki vairs nevēlas ticēt, taču es gribu ticēt.

Aptauju veica
EGILS KAZAKEVIČS

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px