Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Dzīve jauno novadu sastāvā

Redakcija

Autors • 30.06.2010.

Burtu lielums

Ir pagājis tieši gads, kopš Latvijā tika pabeigta administratīvi teritoriālā reforma un pēc pašvaldību vēlēšanām darbu sāka novadu domes, tāpēc Madonā sastaptajiem cilvēkiem jautājām: – Kā šīs izmaiņas ir skārušas jūs, un vai esat pamanījuši kādas pozitīvas vai negatīvas iezīmes dzīvei jauno novadu sastāvā?

Vineta Blumberga no Madonas: – Īpaši pārmaiņām neesmu sekojusi līdzi, jo lielāko uzmanību un enerģiju man prasa mazā audzināšana. Kā madoniete priecājos, ka pilsēta plaukst un zeļ, šķiet – šeit viss notiek un notiek uz labu. Tiek renovēti arī bērnudārzi, kas man kā mammai ir svarīgi. Tas, vai pie daudzajām negatīvajām pārmaiņām ir vainojama tikai administratīvi teritoriālā reforma, vēl ir apspriežams jautājums. Šķiet, krīze ir ņēmusi virsroku un nogurdinājusi cilvēku prātus.

Olita Rudzone no Madonas: – Ja godīgi, administratīvi teritoriālo reformu neesmu izjutusi nekādā mērā. Ikdienā nav arī nācies saskarties ar Madonas novada domi. Uzskatu, ka laukos dzīvojošie šo mainīgo situāciju ir izjutuši vairāk. Arī mani tuvinieki ir pilsētnieki, tāpēc plašāku viedokli par reformu es nemaz nevarētu uzzināt.

Andris Dzenovskis: – Uzskatu, ka administratīvi teritoriālā reforma nesusi vairāk pozitīvas izmaiņas. Vēl gan būtu līdz galam jāsakārto administratīvās lietas. Novads mums tomēr ir liels, tāpēc tik ātri darāmo nevar apzināt. Uzskatu, ka pagaidām vēl pietrūkst kopības izjūtas, nevajadzētu katram pagastam strādāt atsevišķi. Novadam būtu jābūt kā lielai saimei, par ko arī, domāju, visi vēl cīnāmies. Jau tagad ir tendence jaunajiem cilvēkiem pārnākt atpakaļ pie vecākiem uz laukiem. Tāpēc laukus vajag atbalstīt – tajos ir nākotne.

Madars Kļaviņš no Madonas: – To, ka pagājušajā gadā būtu bijusi administratīvi teritoriālā reforma, ja godīgi, nejūtu. Nav personīgi bijis ne vajadzības, ne saskarsmes ar administratīvām lietām.

Andris Avotiņš no Aronas pagasta: – Atšķirību neredzu nekādu, jo man vajadzīgie cilvēki ir Aronas pagastā un tas nav mainījies. Neesmu arī novērojis, ka lauki attīstītos mazāk nekā pilsēta, jo savas darīšanas izdevīgāk, tuvāk sanāk kārtot Madonā. Pagasta dzīvi redzu retāk, varbūt arī tāpēc nevaru tik ļoti salīdzināt.

Aptauju veica LAURA VOITIŅA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px