21. jūnijā Ministru kabineta (MK) sēdē akceptēts Vides ministrijas izstrādātais MK noteikumu projekts „Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta finansēto projektu atklāta konkursa „Kompleksi risinājumi siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanai pašvaldību ēkās" nolikums".
Konkursa mērķis ir oglekļa dioksīda emisiju samazināšana, samazinot siltumenerģijas un apgaismojuma elektroenerģijas patēriņu valsts pašvaldību sabiedriskajās ēkās un ēkās, kas nepieciešamas pašvaldību autonomo funkciju nodrošināšanai.
Projektu iesniegumus konkursam varēs iesniegt republikas pilsētas vai novada pašvaldības. Konkursa ietvaros paredzēts atbalstīt energoefektivitāti paaugstinošu rekonstrukcijas darbu un renovācijas vai vienkāršotas renovācijas darbu veikšanu, siltumapgādes sistēmu maiņu no fosilajiem energoresursiem uz atjaunojamajiem, tai skaitā atjaunojamo enerģijas avotu uzstādīšanu un pieslēgšanu, energoefektīva apgaismojuma uzstādīšanu un citas ar energoefektivitātes paaugstināšanu saistītas aktivitātes. Konkursa ietvaros pieejamais finanšu instrumenta finansējums ir 8 521 500 latu. Konkursa ietvaros vienam projektam pieejamais minimālais finanšu instrumenta finansējums ir 50 000 latu, maksimālais finanšu instrumenta finansējums –
750 000 latu. Maksimāli pieļaujamais finanšu instrumenta finansējuma apmērs ir 85% no kopējās projekta attiecināmo izmaksu summas. Konkursa ietvaros apstiprinātajos projektos paredzētās aktivitātes finansējuma saņēmējs īsteno līdz 2011. gada 1. decembrim.
Madonas novada pašvaldības attīstības nodaļas projektu sagatavošanas un ieviešanas speciālists Gints Hermanis „Staram" pastāstīja, ka arī Madonas novada pašvaldība, iespējams, piedalīsies minētajā konkursā
– Ir apzināta vajadzība, un konkursam mēs varētu pieteikt 10-12 objektu visā novadā. 29. jūnijā būs domes sēde, kurā deputāti ar šo jautājumu tiks sīkāk iepazīstināti, un tad arī tiks pieņemts lēmums, vai piedalīties konkursā, – pastāstīja Gints Hermanis.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS