Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Neo

Redakcija

Autors • 17.05.2010.

Burtu lielums

Ko jūs domājat par Neo – vai viņš ir paveicis labu darbu, publiskojot valsts iestāžu darbinieku algu sarakstus, vai – gluži pretēji – uzskatāt, ka viņš ir jāliek cietumā? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madoniete Vaira: – Es domāju, ka mums ir tiesības zināt to, ko publiskoja Neo. Informēt par to, kādas algas saņem valsts un pašvaldību iestādēs strādājošie, vajag. Neo darbība robežojas ar iespējamu likumpārkāpumu, bet to lai izvērtē tiesībsargājošās institūcijas, taču cietumā viņš nekādā gadījumā nav jāliek.

Inese no Lazdonas: – Es neatbalstu Neo metodes. Tas tomēr apdraud fizisko personu datu neaizskaramību. Vismaz tāds ir mans viedoklis. Rezultāts tam gan ir pozitīvs – tagad valsts iestāžu darbinieku algas tiks publiskotas internetā, bet man neliekas, ka tas, ko darīja Neo, ir normāli.

Madonietis Juris: – Es par to daudz neinteresējos. Esmu tikko iebraucis Latvijā, bet redzot, kā to ir uztvērusi liela daļa Latvijas sabiedrības, nedomāju, ka tas ir kaut kas slikts. Tas tomēr nav normāli, ka vieni saņem tūkstošus, ka pašiem ir pat kauns publiskot savas algas, turpretī citiem jādodas peļņā uz ārzemēm.

Madonietis Dainis: – Mani dati VID nekur nav pazuduši vai nozagti, bet citu ienākumi mani neko daudz neinteresē. Ja kāds saņem astoņus tūkstošus un vairāk, tad, protams, nedaudz cemme ir. Bet ko dod publiskot valsts iestāžu darbinieku algas, ja pēc tam maz kas mainās? Vieniem nav darba, bet citiem treknie gadi turpinās. Ja VID dati tika nopludināti, galvenais būtu noskaidrot, kāpēc tā notika. Citādi izskatās, ka kāds bija ieinteresēts to noplūdē, lai tos varētu izmantot.

Madoniete Maira: – Neo nevajag sodīt. Informēt par to, kur paliek nodokļu maksātāju nauda, vajadzēja jau sen, bet līdz tam nevienu, tai skaitā Saeimu, uz šādu soli nevarēja pierunāt. Treknie gadi it kā ir beigušies, taču Neo publiskotie valsts iestāžu un uzņēmēju finanšu dati par to gan neliecina. Priecē arī tas, ka mums Latvijā vēl ir tik gudri, gados jauni, pētnieki un visi uz ārvalstīm vēl nav aizbraukuši…

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px