– Kā vērtējat tradīciju Madonā katru gadu aprīļa pēdējā sestdienā rīkot pavasara gadatirgu? – vaicājām vakar Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Daina no Aronas pagasta: – Ļoti laba tradīcija. Mēs katru pavasari šo tirgu labprāt apmeklējam, arī šogad nebūs izņēmums. Vienmēr arī mammu līdzi paņemam. Kaut ko interesantu nopērkam, kādu ziemcieti vai krūmiņu. Es domāju, ka nav jau nekāda vaina, ka tirgus šogad iekrīt vienā dienā ar izsludināto talku, jo kas jau vēlas, tāpat savu apkārtni sakopj. Mēs arī jau sen – kā sniegs nokusa, tā grābekļi rokās – visu sakopām.
Ļuba no Madonas: – Gadatirgu noteikti vajag. Vienīgi šogad tas sakrīt ar Lielo talku. Tas nav sevišķi labi, bet daudzi jau būs notalkojuši piektdien, kad Madonas novadā notiks pašvaldības rīkotā talka. Pati uz tirgu noteikti iešu – rožu stādus vajag nopirkt, šoziem daudzas izsala.
Dzidra no Madonas: – Mēs maz ejam uz tirgu. Nav jau vairs vietas, kur stādīt. Pagājušogad, piemēram, dēls augļu kociņus no Kalsnavas atveda. Tā ka mēs sestdien droši vien talkosim. Savas mājas apkārtni esam jau sakopuši, iesim kaimiņiem palīgā.
Ilze no Lubānas novada: – Vēl nezinu, kā būs ar tirgu. Jāskatās, kāds būs laiks. Arī mājās daudz darāmā. Malka jākrauj, apkārtne jākopj. Laukos darbs dzen darbu. Sāksies dārza darbi, tad nebūs laika. Un stādīšanai arī vēl par agru.
Dace no Madonas: – Sestdien būšu citā pusē un uz tirgu aiziet neiznāks. Es piekrītu, tradīcijas ir laba lieta, tikai šoreiz nav īsti labi, ka tirgus sakrīt ar Lielo talku Latvijā. Protams, var jau arī iepriekš talkot, tomēr – ja talka ir visur, tad visur.
Aivars no Madonas:
– Šādu tradīciju vērtēju ļoti pozitīvi un tirgu apmeklēju, iegādājos kartupeļus, kādu augļu kociņu. Varbūt šogad nav tas labākais variants, ka tirgus sakrīt ar Lielo talku, bet, cik dzird, vairums mūspusē talkos jau piektdien. Tad sestdien ar mierīgu prātu var doties uz tirgu.
Aptauju veica
BAIBA MIGLONE