Augusta beigās Valmieras novada fonds (VNF) uzsāk apmācību ciklu Vidzemes nevalstiskajām organizācijām (NVO), kur aicina piedalīties arī Madonas rajona NVO aktīvistus.
Semināri notiks Valmierā. Uz tiem iepriekš jāpiesakās Valmieras novada fondā, rakstot uz e-pasta adresi [email protected].
Pirmie semināri notiks 27. un 28. augustā par NVO juridiskajiem un administratīvajiem jautājumiem, bet līdz pat decembrim organizāciju pārstāvji varēs apgūt daudzveidīgas zināšanas dažādās NVO lietās. – 27. augustā apmācību tēma ir jaunu biedrību un fondu dibināšana, nepieciešamie dokumenti, organizācijas struktūras plānošana, bet 28. augustā – pārrunās par sabiedriskā labuma statusa iegūšanu, tā ieguvumiem un saistībām, arī par ziedojumu juridiskajiem aspektiem. Semināra pirmā diena vairāk paredzēta jaunākām organizācijām, bet otrā diena noderēs ikvienam, kas strādā vai plāno strādāt ar ziedojumiem, – par bezmaksas apmācībām "Stara" lasītājus informē Valmieras novada fonda valdes priekšsēdētājs Ansis Bērziņš. Šo apmācību mērķis ir sniegt zināšanas un prasmes par NVO darbā aktuāliem un svarīgiem jautājumiem, kas cels NVO kapacitāti, veicinās ilgtspēju un palīdzēs tām efektīvāk darboties sabiedrisku mērķu sasniegšanā. Semināri plānoti katru mēnesi. Septembrī tēma – NVO attīstības jautājumiem, oktobrī – interešu aizstāvība, novembrī – finanšu piesaiste, novembrī/decembrī – grāmatvedība un lietvedība. Kā ziņo Ansis Bērziņš, semināru norisi finansē Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariāts un Baltijas – Amerikas Partnerattiecību programma.
Autore: IVETA ŠMUGĀ