Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Modernizācijas projekts pabeigts

Redakcija

Autors • 26.02.2010.

Modernizācijas projekts pabeigts
Burtu lielums

A/s "Cesvaines piens", piesaistot ES struktūrfondu līdzekļus, pabeidzis vērienīgu projektu ražotnes rekonstrukcijā un modernizācijā, kas nodrošina produkcijas ražošanu atbilstīgi mūsdienu pieaugošajām prasībām.

Uzņēmuma siera ceha rekonstrukcijas darbi tika sākti pagājušā gada marta beigās, bet gada nogalē ražotnes rekonstrukcija veiksmīgi noslēdzās. Holandes siera ražošana pēc pārtraukuma ceha rekonstrukcijas laikā tika atsākta pērnā gada nogalē, un Holandes siera kvalitāte, izmantojot gan modernās iekārtas, gan Cesvaines piensaimnieku gadiem izstrādāto tehnoloģiju, ir patiešām lieliska.

Kad ciemojāmies piena pārstrādes uzņēmumā, pārsteidza ražotnes darba telpas ar augsta līmeņa tehnoloģiskajām iekārtām, kas aizstāj cilvēka roku klātbūtni ražošanas procesā. Redzot, kā visus nepieciešamos komponentus saprogrammē ar kompjūtera starpniecību, kad pēc komandas visu paveic modernās iekārtas, kļuva skaidrs, ka sperts plats solis modernizācijas virzienā. Projekta rezultātā tapis jauns un moderns centrālais piena pirmapstrādes cehs, darbu sākusi jauna piena pirmapstrādes līnija, ieviesta centralizētā mazgāšanas sistēma. Uzlaboti arī darba apstākļi – izremontētas strādnieku ģērbtuves, tādējādi telpas nu ir gaišas, plašas, modernas, Eiropas Savienības prasībām atbilstīgas. Kā ģenerāluzņēmējs projektā paredzētos darbus īstenoja SIA "Rūja un dēli", montāžas darbus veica SIA "Friteks", bet iekārtas piegādāja SIA "Citur". Kopumā projektā tika ieguldīti ap 800 000 latu, no kuriem 48 procentus sastādīja Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļi. Ražotnes kopējā platība ir 6000 kvadrātmetru.

– Modernizējot ražošanu, esam pilnveidojuši produkcijas kvalitāti un funkcionāli uzlabojuši uzņēmuma darbību, – saka a/s "Cesvaines piens" izpilddirektore un valdes locekle Dzintra Simsone. Viņa novērtē piena pārstrādes uzņēmuma īpašnieku ieguldījumus ražotnes attīstībā, jo ir jāiet līdzi laikam, tādēļ nevienam pat neradās šaubas par modernizācijas nepieciešamību un lietderību. – Mums ir liels prieks par rekonstrukcijas rezultātu, jo ar jauno iekārtu palīdzību esam spējuši samazināt ražošanas izmaksas un pilnveidot produkcijas kvalitāti. Turklāt vienmēr ir patīkami strādāt modernās un skaistās telpās, – atzīst Dzintra Simsone, piebilstot, ka veiktie uzlabojumi ir drošs pamats, lai domātu par attīstības iespējām.

– Strādāt ar tādām iekārtām ir prieks. Salīdzinājumam – tas ir kā Ferrari pret zapīti. Te ir tikai jānospiež vajadzīgās podziņas un jāseko līdzi. Ar rokām vairs tikpat kā nekas nav jādara – tikai ar galvu, – tēlaini vērtē operators Edvīns Ozoliņš. Viņš ir piensaimnieks, kas nāk no Līgo pagasta, bet uzņēmumā "Cesvaines piens" strādā 11 gadu.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS 27.02.2010.

Autore: IVETA ŠMUGĀ

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px