Pēdējās dienās Latvijā valda liels karstums, gaisa temperatūrai sasniedzot pat +30 grādu. Cilvēki meklē valgmi pie ūdens. Daži dodas uz jūru, citi veldzējas tuvējās upēs un ezeros. Ūdens ir silts un dod atspirdzinājumu, palīdz atgūt saulē piegurušās darbaspējas. Diemžēl daudzi aizmirst piesardzību. Un statistika ir bēdīga. Aizvadītās nedēļas nogalē Latvijas ūdenskrātuvēs noslīkuši 14 cilvēki.
Kā ziņo aģentūra BNS, šogad Latvijā jau noslīkuši 122 cilvēki, tostarp 14 bērni. Pērn visa gada laikā noslīka 128 cilvēki. Piektdien ūdenskrātuvēs noslīkuši četri cilvēki, divi piektdien noslīkuši arī Rīgā, Daugavā un Lielupē pie Jūrmalas, taču viņu mirstīgās atliekas glābējiem pagaidām nav izdevies atrast. Sestdien Latvijas ūdenskrātuvēs noslīcis viens cilvēks, bet svētdien ūdenskrātuvēs noslīkuši četri jauni vīrieši vecumā līdz 30 gadiem. Diemžēl šī traģēdija nepagājusi secen arī mūsu rajonam. – Svētdien Sarkaņu pagastā, Biksēres ūdenskrātuvē, noslīcis 32 gadus vecs vīrietis, kas devies peldēties, bet nav izpeldējis, – „Staru" informēja Madonas rajona policijas pārvaldes vecākā speciāliste Ingrīda Makare. Svētdien Valmieras rajona Kocēnu pagastā, dīķī pie mājas, noslīkusi 1994. gadā dzimusi meitene, bet Liepājas rajona Priekules pagastā, Reiņu ezerā – 32 gadus vecs vīrietis. Savukārt Daugavpils rajonā, Sventes ezerā, noslīcis kāds 1966. gadā dzimis vīrietis. Vīrietis kompānijā pie ezera atpūties. Pirms viņš nolēmis doties ezerā panirt, lietoti arī alkoholiskie dzērieni. Katrā ziņā šajā karstajā laikā peldētgribētājiem īpašs atgādinājums – esiet piesardzīgi, nepārvērtējiet savus spēkus un veselību, kategoriski aizliegts pirms došanās ūdenī lietot alkoholu.
Autore: BAIBA MIGLONE