– Kādas ir jūsu domas par Saeimas 2. lasījumā atbalstīto aizliegumu tirgot grādīgos dzērienus 1. septembrī – Zinību dienā? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madonietis Imants:
– Diez vai aizliegums alkoholiskos dzērienus tirgot vienu dienu mazinās dzeršanu skolēnu un jauniešu vidū. Šaubos, vai tam būs pozitīvs rezultāts. Kas gribēs, tas alkoholiskos dzērienus sapirks iepriekš vai atradīs kur citur. Alkoholisms ir ļoti nopietna problēma, kas, protams, ir jārisina. Diemžēl daļa jauniešu dzer, pie tam stipri dzer. Tas, vai jaunietis sāk dzert, bieži vien atkarīgs arī no draugiem, no tā, kādā barā ir nokļuvis. Ja sasienas ar tādiem, kas mīl grādīgos dzērienus, tad ir cauri.
Lubāniete Ilma: – Alkoholisko dzērienu lietošana nav laba lieta, bet vai šādā veidā, nosakot aizliegumu tos tirgot 1. septembrī, izdosies atturēt skolēnus no grādīgo dzērienu lietošanas vismaz šajā dienā, pārliecības nav. Kas gribēs, tas vienmēr atradīs, kur tos nopirkt. Bet, protams, kaut kas jau ir jādara, lai mazinātu dzeršanu jauniešu vidū. Jaunatne ir nodzērusies, es nezinu, kas tur var izaugt.
Madoniete Marija: – Ar alkoholismu jauniešu vidū ir jācīnās, tomēr šāds aizliegums diez vai mazinās alkoholisko dzērienu lietošanu. Viena diena jau neko nedos. Tie, kas gribēs, vienmēr atradīs, ko dzert. Ar likumu vien jau nevar atturēt no dzeršanas. Lēmums pārtraukt dzert ir jāpieņem pašam, tad būs rezultāts. Ja pats negribēs dzert, tad arī nedzers.
Vija no Cesvaines: – Kas gribēs, tas ko dzert atradīs vienalga kur. Labi jau būtu, ja Saeima varētu ar likuma spēku samazināt alkoholisko dzērienu lietošanu, bet šaubos, vai tas izdosies. Taču, protams, būtu labi, ja šāda likuma norma vainagotos ar panākumiem.
Madonietis Zigurds:
– Tam nebūs lielas jēgas, jo tie, kas gribēs, alkoholiskos dzērienus varēs sapirkt 31. augustā. Viena diena jau neko nedos. Turklāt jo vairāk šādu aizliegumu pieņems, jo vairāk darba būs nelegālā alkohola tirgotājiem.
Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA