Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Ieceri celt jaunu cukurfabriku Latvijā

Redakcija

Autors • 28.01.2010.

Burtu lielums

Kādas ir jūsu domas par ieceri celt jaunu cukurfabriku Latvijā (parakstu vākšana ir jau sākusies)? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madoniete Olga: – Jā, arī es tam, ka Latvijā vajadzētu atjaunot cukura ražošanu, piekrītu. Esmu par to, lai mums pašiem būtu savs cukurs un nevajadzētu pirkt importa. Pagatavot ievārījumus un kompotus var arī no importa cukura, tikai jāliek lielāks daudzums un jāpavāra ilgāk. Gaisā uzskrējis ne tagad, ne arī agrāk nav neviens ievārījums. Vienīgi jāuzmanās, ja kopā liek ābolus un plūmītes, bet, ja vāra atsevišķi, tad nav nekādu problēmu.

Madoniete Jefrosinija:
– Tas, protams, būtu labi, ja Latvijā tiktu atjaunota cukura ražošana. Būtu gan pašiem savs cukurs, gan cilvēkiem darbs. Es joprojām pērku cukuru ar Jelgavas cukura fabrikas nosaukumu.

Sandra Sekste no Mārcienas:
– Atjaunot cukura ražošanu nebūs viegli, bet par to vajag cīnīties, it īpaši, ja tas veicina ražošanas attīstību, jaunu darbavietu izveidošanu. No otras puses, tie, kas vieglu roku pieļāva cukura nozares iznīcināšanu Latvijā, manuprāt, būtu jāsauc pie atbildības. Kāds ir ticis pie lielas naudas, bet jācieš visai Latvijas tautai. Tagad, kad cukurs vairs netiek ražots Latvijā, es pērku vislētāko un, protams, arī ievārījumus vāru. Ja nevārītu, tad jau badā būtu jādzīvo… Un zaptītes stāv arī no šāda cukura. Tiesa, ir jāvāra uz lielākas uguns, jāpieber vairāk cukura.

Dace no Sarkaņiem: – Darbavietu jau cilvēkiem vajag. Mēs noteikti iegūtu, ja tiktu uzcelta jauna cukurfabrika. Kopš vairs nav Latvijā ražotā cukura, mēs lietojam dažādu importa cukuru un ražotājvalstij īpašu uzmanību nepievēršam. Taču, lai atjaunotu cukura ražošanu Latvijā, ar tautas atbalstu būs par maz. Par to ir jāiestājas arī tiem, kas atrodas pie varas.

Madoniete Ausma:
– Latvijā noteikti vajag atjaunot cukura ražošanu, tāpēc jauna cukurfabrika ir jāceļ. Kāpēc mums jāpērk svešs cukurs, ja paši spējam izaudzēt cukurbietes un saražot cukuru? Ievārījumus, protams, var savārīt arī no importa cukura, bet mums taču vajag arī darbu.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px