– Vai jūs jau esat noskatījušies Jāņa Streiča filmu „Rūdolfa mantojums", ko šonedēļ ir iespējams noskatīties kinoteātrī "Vidzeme"? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madonietis Juris: – Vēl jau neesmu bijis, bet šo filmu gan derētu redzēt. Jānim Streičam jau visas filmas ir interesantas. Gribētos, lai latviešu filmas tiktu uzņemtas biežāk – vismaz reizi gadā.
Madoniete Valda: – Es cenšos noskatīties visas jaunākās filmas, sevišķi, ja tās ir latviešu filmas, it īpaši, ja tā ir Jāņa Streiča filma. Man visas viņa līdzšinējās filmas ir gājušas pie sirds, un ceru, ka „Rūdolfa mantojums", ko noskatīšos otrdien, nebūs izņēmums. Arī aktieri ir labi, „Ievā" esmu palasījusi dažas intervijas ar viņiem. Ļoti jauki, ka Madonā joprojām darbojas kinoteātris, kur filmas var noskatīties uz lielā ekrāna.
Madoniete Ilga: – Jā, es svētdien biju un noskatījos šo filmu. Man filma patika, un patika arī tas, ka starp skatītājiem bija daudz jauniešu. Es tikai vēlētos, lai jaunus cilvēkus atveidotu gados tikpat jauni aktieri. Jaunie jālaiž pie šprices, lai nebūtu tā, kā savulaik Vijai Artmanei tika uzticētas gadiem neatbilstošas lomas. Man ļoti patika arī „Rīgas sargi". Gribētos, lai latviešiem kinematogrāfijā veiktos tikpat labi kā sportā un biežāk uzņemtu jaunas filmas.
Madoniete Ligindra: – Man pašai nesanāks noskatīties, bet vecmamma gan ies uz kinoteātri. Tas ir ļoti labi, ka tiek uzņemtas arī latviešu filmas, nevis piedāvātas tikai ārzemēs tapušās kinolentes. Latviešu filmas varētu uzņemt biežāk, jo skatītāju interese ir ļoti liela.
Madoniete Lidija: – Esmu dzirdējusi dažādas atsauksmes, turklāt negatīvas. Daži pat izsakās, ka filma esot savārstījums. Arī par aktieriem saka, ka spēlē vieni un tie paši un jaunie aktieri, kas varētu ienest svaigumu, netiek iesaistīti, bet jebkurā gadījumā es iešu un noskatīšos šo filmu. Un tad man pašai būs savs viedoklis.
Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA