Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Depozītnoguldījumu procentu aplikšana ar 10 procentu nodokli

Redakcija

Autors • 06.01.2010.

Burtu lielums

Kādas ir jūsu domas par depozītnoguldījumu procentu aplikšanu ar 10 procentu nodokli, sākot ar šo gadu? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madonietis Gunārs: – Mums tas nav aktuāli, pensijas jau nav tik lielas, lai veidotu uzkrājumus un glabātu tos bankās. Samaksā par dzīvokli, un nekas daudz pāri nepaliek. Visu laiku jau depozītnoguldījumu procenti ar nodokli aplikti netika. Acīmredzot ir jāsaprot, ka tagad bez maksas nekas netiek darīts. Par visu ir jāmaksā, tai skaitā arī par peļņu.

Lubāniete Elga Zemberga: – To vēl varbūt varētu saprast, ja tas tiktu attiecināts uz jaunajiem depozītnoguldījumiem, bet tagad iznāk, ka likums atkal pieņemts ar atpakaļejošu datumu. Noguldītājs, uzticot savus uzkrājumus bankām, tomēr ir rēķinājies ar noteiktu summu, ko procentos saņems. Varbūt daļa, zinot, ka no peļņas būs jāmaksā 10 procentu nodoklis, būtu izvēlējušies naudu turēt mājās. Valdība, kā vienmēr, spiež uz mazumiņu, bet sevi neaiztiek. Kauns klausīties, kādas paši saņem algas.

Andris Piliņš no Liezēres pagasta: – Jā, šādu nodokli varētu ieviest, bet no noteiktas summas. Ja pensionārs ir iekrājis kādu mazumiņu un uzticējis bankai, to nevajadzētu aplikt ar nodokli. Taču lielajiem oligarhiem par gūto peļņu gan būtu jāmaksā arī nodoklis. Tāpat nav pareizi, ka šī norma attiecas arī uz tiem noguldījumiem, kas noformēti līdz šā gada sākumam. Es uzskatu, ka arī lēmums glābt "Parex banku" nebija pareizs. Miljards ieguldīts, bet kāds no tā labums valstij?

Madonietis Jānis: – Valdībai ienākumus no depozītnoguldījumu procentiem ar nodokli nevajadzēja aplikt. Mani tas gan neskar, jo naudas uzkrājumu man nav, bet, ja tādi līdzekļi būtu, es tos uzticētu bankām, jo tādā veidā tomēr var gūt papildienākumus.

Mārtiņš Sirmais no Kusas: – Par to nav jābrīnās. Tagad pie mums ir laupīšanas periods. Ar nodokļiem tiks aplikts viss, kas vien iespējams. Uz to ir jābūt gataviem.

Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px