Ik gadu 17. maijā Latvijā tiek atzīmēta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta dzimšanas diena. Par godu tai depo ver savas durvis, ļaujot ikvienam ielūkoties ugunsdzēsēju glābēju ikdienā.
Lubānas pilsētas pamatskolas 2. un 4. klases skolēni 18. maijā devās uz Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta ugunsdzēsēju depo Lubānā, tuvāk iepazīstot ugunsdzēsēju un glābēju ikdienu, darba pienākumus un atbildīgo profesiju.
– Pasākuma laikā ugunsdzēsēji Deivo, Mareks un Jurģis pastāstīja par savu darbu, ikdienas izaicinājumiem un situācijām, kurās nepieciešama drosme, ātra rīcība un savstarpēja sadarbība. Skolēni uzzināja, kā notiek izsaukumu saņemšana un kā glābēji gatavojas dažādiem negadījumiem un ārkārtas situācijām, – pastāstīja skolas direktore Iveta Peilāne. – Lielu interesi izraisīja ugunsdzēsēju aprīkojuma un tehnikas apskate. Varēja aplūkot ugunsdzēsēju automašīnas, glābšanas instrumentus, šļūtenes, aizsargtērpus un elpošanas aparātus. Dažiem skolēniem bija iespēja arī pielaikot ugunsdzēsēju ķiveri, izbaudīt, cik liels spēks nepieciešams, lai noturētu ūdens šļūteni, kad no tās plūst ūdens, un iejusties glābēja lomā. Šāds pasākums sniedza ne tikai jaunas zināšanas, bet arī lielāku izpratni par drošību un cieņu pret ugunsdzēsēju un glābēju profesiju.
26.05.2026.