Sestdien, 16. maijā, visā Latvijā norisināsies par tradīciju kļuvušie kultūras notikumi “Baznīcu nakts” un “Atvērto baznīcu diena”.
Madonas Romas Kristus Karaļa baznīcā aktivitātes šai dienā sāksies pulksten 17, kad draudzes ansambļa vadībā izskanēs lūgšana un pārdomas par mieru pasaulē, Latvijā, ģimenēs un sirdīs. Pulksten 18 svinēsim Svēto Misi par Baznīcu nakts apmeklētājiem un viņu nodomos. Sekos priestera Māra Ozoliņa katehēze "Baznīca un tās misija". Pulksten 19 draudzes jaunieši visus aicinās uz sadraudzību baznīcas dārzā pie ugunskura, piedāvājot arī vairākas aktivitātes. Pulksten 20 atgriezīsimies baznīcā, kur muzicēs Varakļānu kultūras centra jauktais vokālais ansamblis "Nona". Kolektīvs dibināts 2022. gada rudenī un kopš tā laika Aināra Kiserovska vadībā veido tematiski dažādas koncertprogrammas, uzstājoties ne tikai dzimtajā pusē. Nosaukums "Nona" aizgūts no skaņu pasaules, simbolizējot īpašu akordu krāsu un saskaņu. Tāpat kā mūzikā katra balss ir nozīmīga, arī ansamblī ikviens dziedātājs ir svarīgs, jo tieši kopā tiek radīts vienots, silts un harmonisks dziedājums. Kolektīvs piedalās koncertos, bet spēkus pārbauda arī konkursos. 2025. gadā koru un vokālo ansambļu konkursā "Cēsis" tas ieguva 1. vietu un specbalvu par labāko obligātā skaņdarba izpildījumu. 2024. gadā XV Starptautiskajā garīgās mūzikas festivālā "Sudraba zvani" izcīnīja Grand Prix un uzvaru vokālo ansambļu kategorijā. Savukārt vokālo ansambļu konkursā, kas ritēja XXVII Vispārējo latviešu dziesmu un XVII Deju svētku ietvaros, "Nona" jaukto vokālo ansambļu kategorijā ieguva 1. vietu Latvijā. Šogad vokālo ansambļu skatē varakļānieši atkal bija labākie, no žūrijas saņemot augstas atzīmes un neviltotus komplimentus.
Pēc ansambļa "Nona" koncerta pulksten 21 vienosimies "Tēvs mūsu" lūgšanā, bet pēc tam ikviens varēs iedvesmoties no Svētās Terēzes no Lizjē piemēra, skatoties filmu "Ceļā".
Jaunums Baznīcu naktī būs draudzes pārstāvja – septiņgadīgā Mārča O'Salivana zīmējumu izstāde. – Vai zināt, cik garlaicīgi ir būt mazam un klausīties sprediķī? – retoriski vaicā Mārcis. – Vai es varu būt ministrants? Nē, jo esmu par jaunu. Vai es varu uzzīmēt zīmējumus un iepriecināt priesteri Māri? Jā! Tie tad ir mani zīmējumi – daži par to, ko sadzirdu sprediķī. Savukārt baznīcas man iepatikās zīmēt pēc mana svētceļojuma uz Aglonu. Ceru, ka jums patiks!
Jāpiebilst, ka visa vakara garumā apmeklētāji aicināti justies brīvi – apskatīt baznīcu, iedegt svecīti, ienākt kaut uz mirkli vai palikt ilgāk, jo ikviens ir ļoti gaidīts!
Cesvaines evaņģēliski luteriskajā baznīcā šai dienā būs iespēja aplūkot dievnamu, uzzināt tā vēsturi un pārbaudīt savu vērīgumu, izpildot fotoorientēšanās uzdevumu. Pulksten 17 izskanēs koncerts – Rīgas pilsētas kultūras iestāžu apvienības kultūras pils "Ziemeļblāzma" jauniešu pūtēju orķestra "Auseklītis" (diriģenti Haralds Bārzdiņš un Viesturs Galenieks) un Madonas novada kultūras centra pūtēju orķestra (diriģents Andrejs Cepītis) priekšnesumi. Ieeja brīva.
Pulksten 21 – Tēvreizes lūgšana.
08.05.2026.