Satiksmes ministrija, uzņēmumi "Latvijas Valsts ceļi" un "Latvijas Valsts meži" uzsākusi kampaņu pret izplatīto parādību – ceļmalu piesārņošanu.
Līdz 13. augustam ikviens mājaslapā cukmens.lv (no 6.augusta arī portālā draugiem.lv) var pieteikt (arī iesūtot fotogrāfijas) piemēslotākās ceļmalas Latvijas novados, tādejādi izveidojot cūcīgāko ceļmalu TOP.
Jau pagājušā gadā ar aicinājumu "Nemēslo ceļmalā" tika uzrunāti autovadītāji, taču aizvien situācija daudzviet liecina par nepieciešamību ieviest brīdinājuma ceļa zīmes "Uzmanību cūkas!". Šogad vien ceļmalās savākti 9 tūkstoši kubikmetru atkritumu (apmēram 900 lielās kravas mašīnas).
Pat vietās, kur ir izvietoti atkritumu konteineri, īpaši vasarās vērojama bēdīga aina – mētājas plastmasas pudeles, papīri, nereti arī ledusskapji un riepas. Paradoksāli, bet arī tīras un sakoptas ceļmalas tiek izmantotas, lai ērtāk izmestu sadzīves atkritumus. Reiz Aizkraukles mežā atrastais trolejbuss ir viens no meža inspektoru "interesantākajiem" atradumiem.
Satiksmes ministrijas sabiedrisko attiecību daļa informē, ka cūcīgāko ceļmalu TOP rezultāti tiks izziņoti augusta vidū. Pie īpašās balvas – brauciena kopā ar Cūkmenu rallija mašīnā tiks kāds no piesārņotāku vietu pieteicējiem un fotogrāfiju iesūtītājiem.
Lai izskaustu autovadītāju sliktās manieres, jau drīzumā sabiedrību uzrunās arī reklāmas, kas vērsīs īpašu uzmanību „brauc – izmet – brauc tālāk" taktikai un sekām uz Latvijas autoceļiem.
Autore: IVETA ŠMUGĀ