– Kāds jums bija aizvadītais gads, un ko jūs vēlētos jaunajā – 2010. – gadā? – aizvadot 2009. gadu, jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Ilgonis no Mētrienas:
– Aizvadītais gads ir bijis dikti smags un grūts. Kad pagastā mainījās vadība, bija cerības, ka dzīve uzlabosies. Kamēr „Stara" redakcija jaunajam pagasta pārvaldes vadītājam Andrim Dzenovskim vasarā „mina uz papēžiem", tikmēr viņš vismaz solīja un deva kaut kādu cerību, bet tagad pat vairs nesola. Gada nogalē par šo tēmu man ar viņu bija asas pārrunas. Pagasta vadība ignorē visus lūgumus, kaut gan nekas daudz jau netiek prasīts – vienīgi, lai tiktu sakārtoti ceļi un ziemā – arī iztīrīti. Šajos finansiālajos apstākļos jau tā ir grūti, bet tas, ka ceļi ir neizbraucami, situāciju padara vēl smagāku. Gribētos, lai jaunajā gadā viss normalizētos un sāktu virzīties uz priekšu jēdzīgākās sliedēs.
Agnese no Praulienas: – Aizvadītais gads ir bijis labs. Bija vairākas jaukas tikšanās. Lielu prieku sagādāja tikšanās ar brālēnu Andri, kas bija atbraucis no Īrijas, kur strādā jau trīs gadus. Jaunajā gadā es visiem novēlu veselību, jo tas ir pats galvenais.
Madoniete Nadežda:
– 2009. gads ir bijis ļoti labs un notikumiem bagāts gads. Pirmsskolas izglītības iestāde „Kastanītis", kurā strādāju, atzīmēja 65 gadu jubileju. Arī ģimenē bija dažādi jauki notikumi. Gribētos, lai arī jaunais gads būtu tikpat labs!
Madonietis Matīss Kalniņš: – Tas bija visāds, turklāt lielā mērā parādīja, kas ir kas. Kāds būs jaunais – 2010. – gads, tas būs atkarīgs no paša, no tā, cik spēšu izdarīt. Tā ir mana pārliecība.
Madonietis Mečeslavs Ozerskis: – Žēloties nav iemesla. Madonā es dzīvoju tikai dažus gadus. Uz šejieni dzīvot esam pārcēlušies no Rīgas pēc tam, kad no pašvaldības saņēmām pārcelšanās kompensāciju. Dzīvokli nolēmām pirkt Madonā, manas sievas dzimtajā pilsētā. Pirms 30 gadiem es viņu te „nozagu" un tagad esmu atvedis atpakaļ. Tas bija mans pienākums, ko esmu arī izpildījis. Ar dzīvi Madonā esam ļoti apmierināti. Atšķirībā no Rīgas, te pat kaimiņus pazīst. Jaunajā gadā es vēlu veselību, kas ir cilvēka galvenā bagātība.
Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA