Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Pensiju samazinājuma atcelšana

Redakcija

Autors • 23.12.2009.

Burtu lielums

Vai jūs Satversmes tiesas lēmumu par pensiju samazinājuma atcelšanu gan strādājošajiem, gan nestrādājošajiem pensionāriem uztverat kā gaidītu, jauku Ziemassvētku dāvanu? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madonietis Aleksandrs: – Tieši tā es to uztveru, kaut gan samazinājums naudas izteiksmē man nebija tik liels. Taču šādu lēmumu es ļoti gaidīju un cerēju, ka mums valstī vismaz tiesa spēj lemt taisnīgi, jo valdības lēmums samazināt pensijas bija nelikumīgs. Tas ir gandrīz tas pats, kā ienākt dzīvoklī un paņemt kādu mantu. Esmu priecīgs, ka taisnība ir uzvarējusi.

Paula Kokareviča no Kraukļiem:
– Šāds lēmums pensionārus ļoti iepriecina. Es savulaik strādāju veselībai kaitīgos apstākļos – Kraukļu vilnas vērptuvē. Uzskatu, ka savu pensiju esmu godam nopelnījusi un to nevienam nav tiesību atņemt vai samazināt. Jau tā daudz kam nepietiek. Tagad, kad pensiju saņemšu pilnā apmērā, varēšu atkal abonēt „Staru". Jāzina taču, kas pie jums, Madonā, un citur notiek! Es gan ne visu no pasludinātā Satversmes tiesas lēmuma sapratu. Vai tiešām ieturētā pensijas daļa būs jāgaida līdz 2015. gadam? Tik ilgi jau var arī nenodzīvot, kaut gan tagad tas būs papildu stimuls dzīvot pēc iespējas ilgāk…

Madoniete Ruta Mārka:
– Es to uztveru kā Ziemassvētku un cerību dāvanu. Vēl gan nevar zināt, vai visi saņems ieturēto pensijas daļu. Es saprotu, ka arī valdībai ir grūti un tās naudiņas nav, tomēr gribētu aicināt, lai ieturēto daļu vispirms izmaksātu gados vecākiem cilvēkiem.

Lubānietis Ervīns: – Satversmes tiesas lēmumu es vērtēju ļoti pozitīvi. Cilvēki pensiju ir nopelnījuši, tāpēc bija ļoti nepareizi viņiem kaut ko atņemt. Arī strādājošajiem algas tiek samazinātas, bet tur neko nevar darīt, ja valstī ir krīze.

Cesvainiete Līvija: – Tā ir ļoti laba dāvana pensionāriem Ziemas-svētkos. Satversmes tiesa ir lēmusi taisnīgi, bet mani tas nepārsteidz. Savulaik esmu studējusi jurisprudenci un zināju, ka valdības lēmums samazināt pensijas juridiski nav pareizs. Vienīgi, pēc manām domām, ieturēto daļu, ja jau noņēma vienā naktī, varēja atmaksāt gada, vēlākais divu gadu laikā.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px