Šonedēļ Madonā un rajona pašvaldībās viesojas ciemiņi no Vācijas pilsētas Metmanas. Delegāciju vada daudziem madoniešiem pazīstamais Peters Langbēns, kurš ir iniciators sadarbībai, kas izvērsusies starp Madonu un Metmanu jau vairāku gadu garumā. Delegācijas sastāvā ir 17 metmanieši, kas piedalās humānās palīdzības sūtījumu organizēšanā.
Viesi Rīgā ieradās svētdienas vakarā, bet oficiālā vizīte Madonā sākās vakarrīt, 6. augustā, ar Madonas mūzikas skolas apmeklējumu, kur ar viesiem tikās Madonas pilsētas domes izpilddirektors Āris Vilšķērsts, Madonas pilsētas domes deputāte, pirmskolas izglītības iestādes „Saulīte" vadītāja Daiga Elga Ābola un citas domes amatpersonas.
Viesus uzrunāja domes izpilddirektors Āris Vilšķērsts, vēlot viņiem jauki pavadīt šīs dienas Madonā un Latvijā un pašiem savām acīm skatīt pilsētu, kuras izaugsmei un atbalstam arī viņi devuši savu artavu. Domes sabiedrisko attiecību speciāliste Dzintra Stradiņa klātesošos iepazīstināja ar ilustrētu stāstījumu par Madonu un tās ievērojamākajām vietām. Īpaši viesi bija sajūsmināti par brīnišķīgajiem ziemas skatiem, taču atzina, ka mūsu pilsēta vienlīdz skaista ir arī visos pārējos gadalaikos. Savukārt mūzikas skolas direktors Artis Kumsārs ciemiņiem izrādīja skolu un visas tās trīs zāles, kurās notiek ievērojami ne tikai pilsētas, bet arī plašāka mēroga kultūras pasākumi. Pirmā vizītes diena tika veltīta Madonas pilsētas un tajā atrodošos iestāžu un uzņēmumu apskatei, īpašu uzmanību pievēršot vietām, kurās nonākuši un lieliski noderējuši sūtījumi no Metmanas. Viesi apmeklēja izglītības iestādes – „Saulīti" un Madonas Valsts ģimnāziju, rajona padomes objektus – slimnīcu, bibliotēku un muzeju. Dienas noslēgumā notika ciemošanās pie keramiķa Jāņa Seiksta.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 07.08.2007.
Autore: BAIBA MIGLONE
OĻĢERTA SKUJAS foto