– Vai, jūsuprāt, ir vērts rīkot tādas protesta akcijas, kādas pirms nākamā gada budžeta pieņemšanas notika Rīgā? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Daina: – Bet ko tā protestēšana dod? Ja nu vienīgi līdz sirdsmieram, ka nestāvam malā un nepieņemam visu klusēdami. Taču varasvīriem tas, kā saka, ir pie vienas vietas. Man ļoti patika motociklistu protesti, vienkārši kolosāli puiši. Vispirms jau valstī vajag sataisīt ceļus un tad domāt, kā palielināt transporta nodevu.
Madoniete Ieva: – Cerams, valdība tomēr ņems vērā protestētāju prasības, it īpaši attiecībā uz izglītību, kas arī man pašai ir aktuāli, tāpat sociālajām garantijām. Bezdarbnieku ir ļoti daudz, un lai pati valsts, kas ir radījusi šādu situāciju, arī atbild par savu rīcību un nodrošina sociālās garantijas pilnā apjomā. Nevar pensionāriem, kas visu mūžu ir strādājuši, tik vienkārši pateikt – paldies par darbu, bet pensijas nākotnē, iespējams, vairs nemaksāsim… Uzmanību, protams, piesaistīja arī rokeru protesti. Neteikšu, ka tie mani ļoti aizkustināja, bet viņu prasības ir pamatotas. Es neesmu nodokļu noliedzēja, taču tiem jābūt taisnīgiem. Transporta līdzekļa nodeva visiem ir vienāda, bet braukt sanāk pa kvalitātes ziņā stipri atšķirīgiem ceļiem.
Igors no Liezēres pagasta: – Es uzskatu, ka ir jēga rīkot protestus. Lai valdība un Saeima zina, ko tauta domā! Arī motociklisti parādīja savu attieksmi. Viss jau būtu labi, vienīgi lieka, manuprāt, bija lēkšana ar motociklu Daugavā. Tas jau velk uz ūdeņu piesārņošanu un ir drusku par traku.
Aivars no Jēkabpils:
– Kaut kas taču ir jādara! Citās valstī (kā, piemēram, ASV) iedzīvotāju viedoklī tomēr ieklausās un ņem vērā protestētāju prasības. Bet Latvijā ir izveidojies kaut kāds apburtais loks. Notiek plašas protesta akcijas, taču nekas nemainās, valdība un Saeima paliek pie sava.
Edīte no Bērzaunes: – Grūti jau pateikt, vai tas dos kādu rezultātu. Tagad grūti ir visiem, arī valdībai. Aktīvākie protestētāji šoreiz ir jaunieši, man patika arī motociklistu akcija, kas bija arī ar ekstrēmiem elementiem. Transporta nodeva mani gan neskar, jo ir tikai velosipēds, bet līdz tam, ka arī par tiem būtu jāmaksā nodeva, vismaz pagaidām valdība nav aizdomājusies…
Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA