Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Latvijas valsts dzimšanas diena

Redakcija

Autors • 17.11.2009.

Burtu lielums

Kā jūs šogad atzīmēsit Latvijas valsts dzimšanas dienu un vai apmeklēsit arī valsts svētkiem veltītus pasākumus? – jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madonietis Jānis: – Šogad Latvijas valsts svētkos – 18. novembrī – braukšu uz Rīgu pie mazdēliņa, bet, piemēram, iepriekšējā gadā tos atzīmējām tepat, Madonā. Parasti noskatāmies svētkiem veltītus TV raidījumus, iededzinām arī svecīti logā, un tā mēs darām jau diezgan daudz gadu. Katrā ziņā šī tradīcija mums nav nekas jauns, bet aicinājums kopīgi visiem dziedāt valsts himnu deviņos vakarā gan izskan pirmo reizi. Iespējams, mūsu ģimene atbalstīs arī šo tradīciju.

Madoniete Zeltīte: – Latvijas valsts dzimšanas dienā noteikti iededzināsim svecītes logos. Dziedāsim arī himnu, ja jau izskan šāds aicinājums. Domāju, tas nav nekas neiespējams. Katrs deviņos vakarā var ieslēgt televizoru un pievienoties kopīgajam dziedājumam. Ja ir laiks, apmeklēju arī valsts svētkiem veltītus pasākumus. Skatāmies arī svētkiem veltītus TV raidījumus.

Madonietis Jānis: – Parasti Latvijas valsts svētkus atzīmējam ģimenes lokā. Iededzinām svecītes logā. Ja pilsētā notiek kāds pasākums vai koncerts, apmeklējam arī to. Savulaik esmu arī soļojis svētku parādēs Rīgā.

Madoniete Anna: – Latvijas dzimšanas dienu izjūtu kā svētkus. Tos vienmēr atzīmējam mājās. Iededzinām svecīti – citreiz iedegtu uzliekam uz galda, citreiz – logā, bet svecīte tiek aizdegta katru gadu. Skatāmies arī televizoru – gan Saeimas svinīgo sēdi, gan svētku parādi 11. novembra krastmalā, gan Valsts prezidenta uzrunu. Un šogad kopīgi tiks dziedāta Latvijas valsts himna.

Madoniete Māra Eliņa: – Šos svētkus atzīmējam ģimenes lokā. Paskatāmies televizoru, paklausāmies, ko Latvijas valsts svētkos svinīgajā Saeimas sēdē saka Saeimas priekšsēdētājs, bet pēc tam vakarā – arī Valsts prezidents. Man līdz šim labāk ir patikušas prezidentu uzrunas. Tās ir emocionālākas, līdz ar to vairāk aizkustina. Īpaši spilgtas savulaik bija Vairas Vīķes-Freibergas uzrunas. Iededzinām svecītes, pie tam ne tikai 18. novembrī, bet arī Lāčplēša dienā – 11. novembrī. Šogad visi kopā varēsim arī dziedāt Latvijas valsts himnu. Man tā ļoti patīk un to var arī mājās nodziedāt.

Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px