– Kādus preses izdevumus abonējat vai pērkat, un vai to vidū ir arī reģionālais laikraksts „Stars"? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Lidija: – Mēs avīzes un žurnālus, pārsvarā krievu valodā, pērkam. Regulāri lasām preses izdevumus „Vesti Segodņa", Subbota". Par to, kas notiek Latvijā un citur pasaulē, uzzinām, arī skatoties TV. Ir pieejams arī internets, līdz ar to esam lietas kursā par visiem notikumiem, bet citādi jau nemaz nevar būt, jo dzīvojam taču tādā laikā, kad ir jāzina, kas notiek valstī un pasaulē. Savukārt par dzīvi Madonas un citos novados uzzinām, lasot „Staru", ko mums izlasīt iedod kaimiņiene.
Kārlis Kaufelds no Mētrienas pagasta: – Es abonēju „Staru", parasti uz 3 mēnešiem. Cenšos izlasīt visu, kā saka, no pirmās līdz pēdējai lappusei. Interesē gan ziņas, gan jaunumi, gan arī literārā lappuse „Pieskāriens". Man mājās nav interneta, līdz ar to „Stars" ir svarīgs ziņu avots.
Madonietis Ēvalds: – „Staru" nepērku, bet katru mēnesi abonēju. Palasu ziņas un ielūkojos arī pēdējās lappusēs, kur tiek publicēta reklāma.
Laima Vanaga no Lauteres: – Es preses izdevumus pērku. Noteikti iegādājos „Staru", jo tas vienmēr ir bijis interesants. Novēlu, lai „Stars" pastāv ilgi un raksta par to, kas konkrētajā brīdī cilvēkus visvairāk satrauc. Regulāri pērku arī tādus populārus žurnālus kā „Ieva", „Ievas Stāsti", dažkārt arī „Martu" un citus. Tagad, kad vairs nestrādāju skolā, iespējams, interesējošos preses izdevumus abonēšu, jo tas tomēr sanāk lētāk. Katrā ziņā tas ir jāapdomā.
Vija Ozdoba no Bērzaunes pagasta: – „Staru" es lasu un arī abonēju. Mums laukos ar to pirkšanu nekas nesanāktu, pat ja gribētu, jo nav jau kur nopirkt. Bet tā pastnieks avīzi atnes tās iznākšanas dienā, parasti jau pirms pusdienlaika. Es pārlasu visu, bet to, kas ir vairāk ieinteresējis, izlasu ļoti rūpīgi. Vēl mēs abonējam „Latvijas Avīzi" vai „Neatkarīgo". Nākamajā gadā noteikti abonēsim „Staru", bet nezinu, vai abonēsim arī kādus citus izdevumus. Tad jau redzēs.
Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA