– Vai, jūsuprāt, Latvija ir gatava tā saucamās cūku gripas uzliesmojumam? – pēc veselības ministres Baibas Rozentāles paziņojuma par Latvijas gatavību gadījumā, ja arī mūsu valstī uzliesmos AH1N1 gripa, jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madonietis Raimonds: – Esmu optimists, tāpēc domāju, ka šī sērga Latviju tik plaši, kā nupat Ukrainu, neskars. Ko tur vispār daudz uztraukties, ja mūsu valdībai tāpat naudas nav, lai iegādātos vakcīnas pret AH1N1 gripu. Un, ja arī būtu, es šo iespēju neizmantotu, jo šīs vakcīnas līdz galam nav pārbaudītas, neviens jau nevar pateikt, vai tām nav kādu negatīvu blakusefektu, tāpēc labāk neriskēt, bet gan ēst kaut vai ķiplokus.
Rasma no Sarkaņiem: – Es par to īpaši neinteresējos un arī nesatraucos. Domāšu tad, ja tā cūku gripa Latvijā tomēr uzliesmos, bet pagaidām cenšos stiprināt savu imūnsistēmu, vairāk uzturā lietojot veselīgu pārtiku, dārzeņus, ogas. Arī medikamentu uzkrājumus iespējamajam gripas uzliesmojumam neveidoju, bet pret parasto gripu gan esmu potējusies.
Lubānietis Osvalds: – Zināmas bažas cūku gripas izplatīšanās pasaulē, tai skaitā arī valstīs, kas atrodas ļoti tuvu Latvijai, raisa. Ja nu tā tomēr atnāk pie mums, ko tad darīsim? Veselības ministre jau var teikt, ka Latvija ir gatava cūku gripas uzliesmojumam, bet es gan par to šaubos. Ne mums tādu zāļu, ne arī vakcīnu. Vienīgais, kas katram šai sakarā ir pieejams, ir ķiploki un tamlīdzīgas lietas.
Mārīte no Ērgļiem: – Dro-ši vien pamats bažām ir, un katram pie tā, kā sevi labāk pasargāt, būtu jāpiedomā. Varbūt šajā laikā nevajadzētu tik daudz iet sabiedrībā. Un arī uz Ukrainu un citām valstīm, kur šī infekcija ir plaši izplatījusies, nekādā gadījumā nevajadzētu braukt. Līdz šim nekad pret gripu neesmu potējusies un – paldies Dievam! – neesmu arī saslimusi.
Anna no Varakļāniem: – Neatkarīgi no Latvijas gatavības cūku gripas uzliesmojumam ir jāturpina dzīvot. Un, kā jau laukos, jāēd kāposti, burkāni, dzērvenes, viss pēc kārtas un vēl ziedputekšņi pa virsu, tad arī slimības mazāk skars.
Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA