Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Pāreja uz ziemas laiku

Redakcija

Autors • 22.10.2009.

Burtu lielums

Vai jūs esat jau psiholoģiski sagatavojušies gadskārtējai pārejai uz ziemas laiku naktī no šīs sestdienas uz svētdienu un vai esat iegādājušies arī atstarotājus tumšajiem rudens un ziemas vakariem? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Ruta no Dzelzavas: – Tagad ir jau pierasts pie vasaras laika. Turklāt es dzīvoju laukos un, kā jau lauku cilvēkiem, man labāk patīk, ja vakaros ilgāk ir gaišs. Kas attiecas uz atstarotājiem, tie, protams, ir jau iegādāti.

Madonietis Valdis Aivars: – To, ka jau sestdienas naktī notiks tradicionālā pāreja uz ziemas laiku, jūs nupat man atgādinājāt, taču man šī pulksteņa grozīšana divreiz gadā nepatīk. Esmu rīta cilvēks, pie tam konservatīvs, un man patīk kaut kas pastāvīgs, bet mūsu dzīvē tik daudz kas mainās – pensijas, laiki… Katrā ziņā man patīk vasaras laiks. Es parasti braucu ar mašīnu, un mani novērojumi liek secināt, ka daudzi gājēji ne tikai neievēro ieteikumu nēsāt atstarotājus, bet vispār ignorē satiksmes noteikumus, uzskatot, ka visos krustojumos viņiem ir priekšrocības.

Madoniete Līga Avotiņa: – Man labāk patiktu, ja paliktu tāds pats laiks, kā ir tagad. Lai ir tie agrākie rīti! Es nesaprotu, kāpēc pulksteņi tā būtu jāgroza un kādu ekonomiju mēs no tā iegūstam. Vai tad pulksteņi arī Ulmaņlaikos tā tika grozīti? Nē taču. Arī mani mazbērni, it sevišķi pavasarī, kad pulksteņi tiek pagriezti stundu uz priekšu, kādu laiku ir pilnīgi salauzti, jo rītos ir ļoti grūti piecelties. Atstarotāji man ir, bet Madonā, ja ikdienas gaitās izmanto izgaismotos trotuārus un ielas, tie nav tik aktuāli.

Andris no Sarkaņiem: – Es tāpat ceļos pulksten piecos sešos no rīta, līdz ar to man nav tik svarīgi, cik pulkstenis rāda, vai ir ziemas vai vasaras laiks. Laukos ir izveidojies savs noteikts dzīves ritms. Arī atstarotāji, tā kā vakaros esmu mājās, pa ceļiem un ielām nestaigāju, man nav vajadzīgi.

Madoniete Mārīte: – Man labāk patīk pulksteņu grozīšana pavasarī jeb vasaras laiks, kad agrāk var celties un ilgāk vakaros ir gaišs. Vislabāk jau būtu, ja izvēlētos vienu, ieteicams vasaras, laiku un pie tā arī paliktu. Taču tagad būs tumši vakari, un tas ir ļoti bēdīgi.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px