Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Lielākais atalgojums

Redakcija

Autors • 01.10.2009.

Burtu lielums

Kam, jūsuprāt, izveidojot vienotu atalgojuma sistēmu valsts pārvaldē, būtu jānosaka lielākais atalgojums – Valsts prezidentam, premjeram vai kādam citam? – vaicājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madonietis Matīss: – Lielākais atalgojums, protams, būtu jānosaka Valsts prezidentam. Tam vajadzētu būt kā atskaites punktam visām citām algām valsts un pašvaldību iestādēs strādājošajiem. Atalgojumam vajadzētu būt atkarīgam no finansiālās un ekonomiskās situācijas valstī. Situācijai pasliktinoties, atalgojums būtu jāsamazina gan prezidentiem, gan visiem pārējiem. Nabadzīga valsts – nabadzīgs atalgojums…

Madonietis Jānis: – Ma-nuprāt, valdībai pirmām kārtām būtu jādomā par to, kā panākt, lai vairāk saņemtu strādnieki, bet ne valdība, ne prezidents diemžēl par mums nedomā. Mēs jau tagad esam nonākuši līdz tādam līmenim, ka drīz mums nebūs nekā. Ne jau velti visi no Latvijas brauc prom. Arī es pats apsveru šādu iespēju. Bet, protams, Valsts prezidenta atalgojumam ir jābūt lielākam nekā premjera vai pašvaldību vadītāju algai.

Madoniete Biruta: – Es jums pateikšu vienu – lielākā daļā baņķieru un uzņēmēju šmauc valsti, tāpēc jau mēs esam tik dziļā bedrē. Vismaz es tā domāju. Un vēl saņem lielākas algas nekā Valsts prezidents! Atalgojuma sistēma valstī ir jāsakārto un Valsts prezidenta atalgojumam jābūt vislielākajam.

Jānis no Dzelzavas:
– Es esmu par to, lai valsts pārvaldē lielākais atalgojums būtu Valsts prezidentam. Izveidojot vienotu samaksas sistēmu valstī, būtu jānosaka arī kritēriji. Līdzīgi, kā tas jau ir Igaunijā.

Andrejs no Barkavas: – Katrā ziņā valsts pārvaldē neviens cits nevarētu saņemt lielāku atalgojumu par Valsts prezidentu. Prezidents ir augstākā amatpersona valstī, un attiecīgi lielākam jābūt arī atalgojumam. Nākamais lielākais atalgojums varētu būt premjeram vai Saeimas priekšsēdētājam. Nav saprotams, kāpēc Latvijas Bankas prezidentam ir lielāka alga nekā prezidentam. Visi cilvēki dzīvo nabadzībā, bet LB prezidents saņem tādu algu!

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px